Czas na nowe brzmienie

  Czas na nowe brzmienie

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Ciągle poszukuję i próbuję łączyć rocka z muzyką klasyczną. O tym, jaką muzykę najbardziej lubi wykonywać Andrzej Lampert, wokalista chorzowskiego zespołu PIN, opowiada Oli Szatan
  W sobotę, 17 października, zespół PIN zagra w Chorzowie specjalny koncert PINklasycznie. Będzie to koncert z okazji inauguracji roku kulturalnego Chorzowa, a zarazem podsumowanie roku poprzedniego. Cieszę się bardzo, że w moim mieście stawia się duży nacisk na coraz większe wydarzenia. Pojawia się coraz więcej wartościowych pozycji, które ściągają liczne grono odbiorców. Mam nadzieję, że nasz koncert będzie dobrą zapowiedzią nowego sezonu i wierzę, że wyznaczy wysoki poziom na progu nowego roku kulturalnego w Chorzowie.

  Skąd taki tytuł koncertu?
  PINklasycznie, nie będzie koncertem, podczas którego usłyszymy Andrzeja Lamperta w wydaniu operowym?.
  Sposób wykonania piosenek PIN-u pozostaje bez zmian. Zaś klasycznym akcentem koncertu będzie przede wszystkim Orkiestra Akademii Beethovenowskiej ( Jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych, o międzynarodowym składzie, który powstał w Bayreuth w 2003 roku - przyp. red. ), która jest współtwórcą tego wieczoru. Należy tutaj wspomnieć, że autorem partii orkiestrowych jest Bartosz Chajdecki, kompozytor, którego czytelnicy mogą skojarzyć z głośnym serialem TVP "Czas honoru", do którego napisał muzykę.

  Długo nosiliście się z pomysłem, żeby zrealizować taki projekt?
  Już dawno chcieliśmy go zrealizować! Był to nasz wspólny pomysł, a wybór orkiestry to wynik mojej wcześniejszej współpracy z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Po prostu wiedziałem, czego można się po nich spodziewać. To bardzo dobry zespół. Koncertują niemal wszędzie. Ostatnio koncertowali w Wiedniu, w słynnej sali koncertowej Musikverein. Grali też m.in. w Filharmonii Berlińskiej. Jest to zespół, który działa zaledwie od kilku lat, a już może pochwalić się dużym dorobkiem. Będzie to pierwszy koncert OAB w naszym mieście.

  Ale Orkiestra Akademii Beethovenowskiej to nie wszystko. Zagracie również z pewną kobietą... Tak, pojawi się klasyczny, operowy akcent. Zaprosiliśmy do koncertu Katarzynę Oleś-Blachę, artystkę o cudownym głosie koloraturowym, na co dzień wykładowczynię Akademii Muzycznej w Krakowie, z którą wykonam utwór I Will Be With You. Piosenkę, którą miałem możliwość nagrać ze światowej sławy artystką Sarah Brightman. Bardzo cieszymy się na ten koncert. Osobiście uwielbiam brzmienie żywej orkiestry. To brzmienie zawsze mnie motywuje, inspiruje, jest czymś wyjątkowym.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama