Światowy Dzień Żywności - pomóż potrzebującym

Światowy Dzień Żywności - pomóż potrzebującym

KATP

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Dzisiaj Światowy Dzień Żywności, jutro Dzień Walki z Ubóstwem. To okazja, żeby pomóc innym. Stąd apel Śląskiego Banku Żywności w Rudzie Śląskiej do producentów oraz dystrybutorów jedzenia o wsparcie.
- Prosimy o przekazywanie żywności na rzecz osób, dla których jej obecność w domu nie jest oczywistością. Zróbmy wszystko, żeby marnowało się jak najmniej produktów spożywczych - mówi Jan Szczęśniewski, prezes Śląskiego Banku Żywności.

Rudzki ŚBŻ przyjmie każdy rodzaj asortymentu i każdą ilość pełnowartościowej żywności. Możliwy jest także transport produktów. Wystarczy się skontaktować z bankiem.
Na jedzenie czekają głodni uczniowie, bezdomni, samotne matki z dziećmi, rodziny wielodzietne oraz osoby starsze. Bank wspiera 124 organizacje pozarządowe, które działają także w małych miastach i miejscowościach województwa śląskiego.

Z pomocą może przyjść każdy. Śląski Bank Żywności posiada całoroczną zgodę marszałka województwa śląskiego na zbiórkę żywności i pieniędzy. Każda osoba, która chce się podzielić z innymi, proszona jest o kontakt telefoniczny z bankiem, może też w każdej chwili podjechać do magazynu ŚBZ, który znajduje się w Chorzowie.

Jutro będzie okazja, żeby się spotkać z pracownikami banku oraz wolontariuszami. W Chorzowie odbędzie się kolejna już impreza z okazji Światowego Dnia Walki z Ubóstwem. Będzie jej towarzyszył także jedyny w regionie happening.

Dla każdego przewidziano pajdę chleba ze smalcem, okraszoną ogórkiem lub cebulą, a dla najbardziej potrzebujących przygotowanych zostanie ok. tysiąca reklamówek ze specjalnie na ten cel wypieczonym chlebem lub bułkami. Paczki będą rozdawać wolontariusze.

- Będziemy też rozmawiać oraz szukać najlepszych rozwiązań, które pomogą zlokalizować i likwidować przyczyny ubóstwa, oraz minimalizować jego skutki. Musimy się zastanowić, jak najefektywniej pomagać - dodaje Szczęśniewski.

Gdzie przekazać żywność?
Śląski Bank Żywności
Adres: 41-706 Ruda Śląska Halemba,
ul. Kłodnicka 54a, tel./faks: 032 24-25-255.
Magazyn: Chorzów ul.Janasa 15, tel. 032 24-10-138.
Internet: www.silesiafoodbank.eu Datki można wpłacać na konto: ING Bank Śląski. Oddział Świętochłowice 4610501373100000 2230093821

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo