Ulica Akademicka w Gliwicach będzie zamknięta

  Ulica Akademicka w Gliwicach będzie zamknięta

  PS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ulica Akademicka w Gliwicach na odcinku od rektoratu Politechniki Śląskiej do skrzyżowania z ulicą Skłodowskiej-Curie zostanie wyłączona z ogólnodostępnego ruchu pojazdów.
  Procedury zmierzające do wyłączenia ul. Akademickiej z ruchu zostały już uruchomione. Zamknięcie ulicy nastąpi najwcześniej w maju przyszłego roku.

  Z inicjatywą wyeliminowania ruchu z ul. Akademickiej wystąpił do Prezydenta Gliwic Rektor Politechniki Śląskiej prof. Andrzej Karbownik.

  - Obecnie ruch samochodów odbywa się przez sam środek dzielnicy akademickiej, stanowiąc realne zagrożenie dla wielu naszych pracowników i studentów, którzy codziennie przemieszczają się po tym terenie. Zamknięcie ruchu samochodowego na ul. Akademickiej usunie niebezpieczeństwo, a poza tym umożliwi zagospodarowanie od nowa tej części dzielnicy, która nabierze zupełnie nowego charakteru i stanie się bardzo atrakcyjną przestrzenią miejską. Zyskają na tym zatem i mieszkańcy miasta, i społeczność akademicka naszej uczelni - mówi rektor Politechniki Śląskiej prof. Andrzej Karbownik.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama