Hokeiści Naprzodu walczą o szóstkę

Naprzód (jasne stroje) wykorzystał atut własnego lodowiska
Naprzód (jasne stroje) wykorzystał atut własnego lodowiska FOT. ARKADIUSZ GOLA
Naprzód Janów - JKH Jastrzębie 3:2

Hokeiści z Jastrzębia doznali szóstej z rzędu ligowej porażki. W piątek pokonał ich Naprzód, który na inaugurację sezonu przegrał z JKH 0:8. Janowianie zdobyli komplet punktów po trzech kolejnych przegranych i walczą z jastrzębianami o awans do czołowej szóstki PLH.

W I tercji dwa gole dla gospodarzy zdobył Łukasz Kulik. Obrońca Naprzodu przymierzył mocno z dystansu najpierw gdy składy były wyrównane, a tuż przed przerwą trafił do siatki, kiedy janowianie grali z przewagą dwóch zawodników. Kontaktową bramkę zdobył Jakub Radwan. W ostatniej odsłonie wygraną Naprzodu przypieczętował doświadczony Marek Pohl, a goście zdołali odpowiedzieć tylko strzelonym w końcówce w okresie gry w przewadze golem Pavla Zdrahala.

W Tychach GKS pokonał Cracovię. Zawodnicy gospodarzy w proteście przeciw zaległościom finansowym, opóźnili swe wyjście na lód o dwie minuty.

Na koniec dobra wiadomość dla kibiców Zagłębia. Decyzją obradującego w Janowie zarządu PZHL Teddy Da Costa w tym sezonie PLH będzie traktowany jako Polak zwalniając miejsce dla kolejnego obcokrajowca.