Koziegłowy: Pozwali burmistrza

  Koziegłowy: Pozwali burmistrza

  Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Myszkowska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez burmistrza miasta i gminy Koziegłowy Jacka Ślęczkę.
  Doniesienie na burmistrza złożyła spółka Boży Stok z Rzeniszowa. Śledztwo prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie. Dyrektor spółki Zenon Jędrasiak ma status osoby pokrzywdzonej.

  Boży Stok oskarża burmistrza o doprowadzenie do bezprawnej licytacji należącej do spółki oczyszczalni ścieków w Rzeniszowie. Pieniądze z aukcji zostały przelane na konto gminy, na poczet niezapłaconego podatku od nieruchomości. Zdaniem spółki, podatek został naliczony bezprawnie, wbrew wyrokowi Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Kolejny zarzut to doprowadzenie przez burmistrza do zapaści finansowej firmy.

  12 października Boży Stok pozwał do Sądu Okręgowego w Częstochowie samorząd Koziegłów. Żąda 1,856 mln zł plus odsetki. Reprezentujący interesy gminy mecenas Sławomir Kania twierdzi, że jest spokojny o wynik dochodzenia. Jego zdaniem powinno być umorzone.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama