Ważne
  Wyłudzali VAT z obrotu paliwami na Śląsku

  Wyłudzali VAT z obrotu paliwami na Śląsku

  MT

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląscy policjanci zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT. W czasie paliwowych przekrętów wprowadzono do obrotu około 1.000.000 złotych - poinformowało dzisiaj biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
  Cały proceder oparty był na wystawianiu fikcyjnych faktur, dotyczących obrotu olejem napędowym i komponentami paliw płynnych. Podczas paliwowych przekrętów wprowadzono do obrotu 1.000.000 złotych pochodzących z przestępstw.

  Zatrzymani są mieszkańcami Śląska, mają 27, 30 i 31 lat. Ich objęta zarzutami działalność miała miejsce w latach 2004 - 2005.

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zabezpieczyli na poczet kar i grzywien należące do nich mienie m.in.: 3 samochody marki Mercedes, Jeep Grand Cherokee i Opel Vectra. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Katowicach zastosował wobec nich dozory policyjne, poręczenia majątkowe od 10.000 do 50.000 złotych oraz zakazy opuszczania kraju.

  Dotychczas w tej sprawie zatrzymano 6 osób, z których 3 zostały tymczasowo aresztowane a 3 pozostają pod policyjnym dozorem. Prowadzący śledztwo policjanci twierdzą, że sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama