Burzyli bariery w Dąbrowie Górniczej

Burzyli bariery w Dąbrowie Górniczej

PAS

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

W mieście trwa III Ogólnopolskie Forum Osób Niepełnosprawnych. Wczoraj odbyła się dziesiąta, jubileuszowa Paraspartakiada Śląska i Zagłębia, w której uczestniczyło ponad 350 zawodników z 30 ośrodków województw śląskiego i małopolskiego.
Dzisiaj o godz. 10 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. Granicznej 21 rozpocznie się natomiast sympozjum, poświęcone problemom tej grupy społecznej.

- Będziemy burzyć bariery i uprzedzenia, bo razem tworzymy wspólnotę. Życzę wszystkim uczestnikom, by znajdowali radość we wspólnej zabawie i rywalizacji. Jesteście dla nas wszystkich źródłem optymizmu - podkreślił ks. kanclerz Mariusz Karaś, reprezentujący Kurię Diecezjalną w Sosnowcu.

W sześciu konkurencjach i jednej drużynowej walczyli m.in. reprezentanci Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Bytomia, Katowic, czy Zawiercia. - Grono uczestników stale się powiększa. W tym roku po raz pierwszy gościmy u nas dzieci i młodzież z Częstochowy.
Co ważne debiutują także starsi, czyli na przykład podopieczni Dziennych Domów Pomocy Społecznej. Przygotowaliśmy także specjalne konkurencje, tylko i wyłącznie dla osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich - mówi Bogdan Zandecki, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Do końca listopada br. można jeszcze zgłaszać wnioski do specjalnego funduszu stypendialnego Jesteśmy z Wami, który jest nieodłącznym elementem Forum i wspomaga najbardziej potrzebujących wychowanków tego typu ośrodków. Wnioski dostępne są m.in. na stronie internetowej V LO im. Kanclerza J. Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej oraz UM w Dąbrowie Górniczej. Dzisiaj podczas konferencji będzie się można dowiedzieć wszystkiego na temat sposobów rehabilitacji w wodzie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo