Chorzów: Wyburzyli piece, nie podpięli centralnego

  Chorzów: Wyburzyli piece, nie podpięli centralnego

  Monika Pacukiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 300 osób, czyli mieszkańcy dwóch dużych budynków w Chorzowie, żyją w kompletnie zimnych mieszkaniach. I tak będzie jeszcze przez trzy tygodnie. W takiej sytuacji są lokatorzy 117 mieszkań w domach przy pl. Piastowskim 8 i przy ul. 3 Maja 103.
  Jednym z nich jest Gerard Kostyra. Jest niepełnosprawny i po domu porusza się na wózku. Sąsiadka pożyczyła mu termowentylator, którym dogrzewa pokój. Ale już o kąpieli nawet nie chce myśleć. Ma nadzieję, że dzięki wyuczonej oszczędności nie zbankrutuje płacąc wyższy rachunek za prąd. Mężczyzna nie ma ciepła nie z własnej winy. Wspólnota, do której należy jego budynek, zarządziła podpięcie mieszkań do linii Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Katowice. Na tę ogromną, kosztującą ponad 750 tys. zł inwestycję, wspólnota zaciągnęła nawet kredyt. Jednak zarządca, który na zlecenie wspólnoty pilnuje wszystkich spraw związanych na przykład z remontami budynku, umowę z PEC podpisał dopiero... 9 września.

  - Wniosek wpłynął stosunkowo późno - przyznaje Marek Kempka, w PEC dyrektor ds. rynku i ciepła. Zanim jeszcze zaczęły się prace przy budowie sieci CO, w mieszkaniach przy Piastowskiej i 3 Maja wyburzono piece węglowe, którymi teraz ludzie mogliby się dogrzewać.

  Albert Wojakowski z ADM Chorzów Stary, zarządca budynku na pl. Piastowskim, przeprasza lokatorów niedogrzanych mieszkań. - Robimy wszystko, aby jak najbardziej skrócić ten czas - mówi. Udało się wynegocjować, by prace były prowadzone na dwie zmiany.

  - Zakładam że do 10 listopada będziemy gotowi - zapowiada Kempka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama