Wisła: Rozruch kolejki już listopadzie

Wisła: Rozruch kolejki już listopadzie

JAK

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Stacja narciarska "Nowa Osada" jeszcze tej zimy zaoferuje turystom odwiedzającym Wisłę wygodne kanapy i szersze trasy. W Nowej Osadzie powstaje bowiem kolejka linowa z wygodnymi czteroosobowymi siedzeniami, która zastąpi mocno wysłużony, dwuosobowy orczyk.
Pomysł pojawił się już kilka lat temu, ale dopiero teraz, po załatwieniu wszystkich formalności, inwestor przystąpił do budowy. Dzięki nowoczesnej kolejce, budowanej przez znaną firmę "Doppelmayr", przepustowość wyciągu zwiększy się dwukrotnie, maksymalnie nawet do 1800 osób na godzinę.

Więcej miejsca czeka również na narciarzy na samym stoku. Powiększenie trasy było możliwe dzięki likwidacji orczyka. Nie można było jeździć z obu stron, a tylko z prawej. Teraz będzie można szusować po obu stronach,co dwukrotnie zwiększy przepustowość trasy. Nie zmieni się natomiast długość kolejki, która nadal będzie liczyć około 1000 metrów.

Rozruch kolejki planowany jest w listopadzie. Zimą obiekt ma już funkcjonować na pełnych obrotach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo