Bielsko-Biała: Policja złapała uciekiniera z ośrodka...

  Bielsko-Biała: Policja złapała uciekiniera z ośrodka wychowawczego

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  16-letniego bielszczanina, który uciekł z wrocławskiego ośrodka wychowawczego przed miesiącem zatrzymała wczoraj bielska policja. W tym czasie dopuścił się kilkudziesięciu kradzieży i włamań.
  Z uwagi na wysoki stopień zdemoralizowania nieletniego policjanci Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii wnioskują o zastosowanie wobec zatrzymanego ostrzejszego środka, jakim jest umieszczenie go w zakładzie poprawczym.

  Młodociany przestępca wyspecjalizował się w kradzieżach pieniędzy z kas fiskalnych. W kilkunastu bielskich sklepach udało mu się wykorzystać nieuwagę personelu. Kiedy ekspedientki były zajęte rozmową z klientami, złodziej niespostrzeżenie otwierał kasę, z której błyskawicznie kradł gotówkę.
  W sklepie sportowym w bielskim centrum handlowym przy ulicy Mostowej z kasy zginęła gotówka - w sumie 500 zł. Podobnie było w innych placówkach handlowych - ze sklepu przy ulicy Piastowskiej skradł kasetkę, a wraz z nią 120 zł. i firmową pieczątkę. Jako stały klient kilkakrotnie "odwiedzał" też sklep przy ulicy Michałowicza. Za każdym razem z kasy ginęła gotówka - od kilku do kilkuset złotych. Z pomieszczenia parkingowego przy ulicy Doliny Miętusiej przez otwarte okno skradł 620 zł. W ten sam sposób zwinął plik biletów autobusowych wartych 360 zł. z kiosku przy ulicy Jesionowej. Z kolei z kiosku przy ulicy 3 Maja skradł 600 zł. W muzeum w Bystrej pod nieobecność pracownika ochrony skradł 350 zł. Włamał się też do kilku budynków prywatnych. Z domu przy ulicy Agrestowej skradł telefon komórkowy i gotówkę. Z budynku przy ulicy Cieszyńskiej, do którego przedostał się przez otwarte okno zginął aparat fotograficzny i odtwarzacz MP3.

  Skradzione pieniądze wydawał na własne potrzeby - kupował markowe ciuchy, słodycze, papierosy i alkohol. Część pieniędzy roztrwonił w lokalach rozrywkowych. Jak ustalili policjanci - w przestępczym procederze pomagał mu 15-letni kolega z Łodzi, którego poznał w ośrodku wychowawczym. O losie zatrzymanego 16-latka zadecyduje Sąd dla Nieletnich. Policjanci Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii wnioskują o zastosowanie wobec zatrzymanego ostrzejszego środka, jakim będzie umieszczenie go w zakładzie poprawczym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama