Ważne
  Mirosław Płaneta dyrektorem urzędu pracy w Katowicach

  Mirosław Płaneta dyrektorem urzędu pracy w Katowicach

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wojewódzki Urząd Pracy ma nowego dyrektora. Jest nim Mirosław Płaneta, przez ostatnie 12 lat wicedyrektor tej placówki.
  Mirosław Płaneta odpowiadał między innymi za nadzór i koordynację działań związanych z wdrażaniem programu operacyjnego Kapitał Ludzki oraz projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Płaneta jest absolwentem Wydziału Techniki Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu prawa pracy, integracji europejskiej oraz zarządzania MBA.

  Wakat na stanowisku dyrektora WUP-u trwał od czerwca kiedy to z piastowanej od 2003 roku funkcji zrezygnował Przemysław Koperski. Do znalezienia następcy podchodzono dwa razy - w lipcu pierwszy konkurs na dyrektora WUP-u (już po jego rozstrzygnięciu) został unieważniony. Oficjalnie z powodu z powodu przeprowadzenia go w oparciu o niewłaściwy regulamin. Nieoficjalnie mnożna było jednak usłyszeć, że marszałkowi Śmigielskiemu nie spodobały się bliskie związki zwycięskiego kandydata z intensywnie go popierającym SLD.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama