Nagrodzono najlepsze projekty obiektów w woj. śląskim

  Nagrodzono najlepsze projekty obiektów w woj. śląskim

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nagrody Marszałka dla Zagrody Żubrów w Pszczynie, Strażnicy w Katowicach - Szopienicach oraz chorzowskiego Teatru Rozrywki za najlepsze projekty zrealizowane w ubiegłym roku.
  W katowickiej Galerii Architektury SARP wicemarszałek Adam Stach wręczył nagrody w X edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2009.

  W kategorii Urbanistyka zwyciężyła Pokazowa Zagroda Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim. Projekt Ryszarda Gburka zdobył uznanie za wykreowanie miejsca o niepowtarzalnym klimacie.

  Strażnica w Katowicach - Szopienicach zdobyła nagrodę w kategorii Architektura. Jest to przykład podporządkowania architektury wymogom funkcjonalno-technologicznym.

  Za najlepiej zrealizowany Projekt modernizacyjny"uznano Teatr Rozrywki. Projektanci Studio Stożek & Partnerzy wykreowali miejsce, które jest powszechnie akceptowane i cieszy się dużą popularnością wśród odwiedzających.

  Marszałek przyznał także dwa wyróżnienia. W kategorii Urbanistyka projektowi renowacji zieleńca oraz terenów wokół kościoła parafialnego w Zabrzu, natomiast w kategorii Obiekt architektoniczny użyteczności publicznej - Centrum Dydaktyczno-Naukowemu Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego.

  W czasie uroczystości wręczono nagrody Architektura Roku Województwa Śląskiego 2009 w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich.

  Dwie równorzędne pierwsze nagrody otrzymali:

  Studio Stożek & Partnerzy / Jerzy Stożek za Teatr Rozrywki w Chorzowie
  Piotr Kuczia za Ośrodek Sportów Wodnych MORiS nad jeziorem Łąckim

  Wyróżnienie przyznano Medusagroup za dom jednorodzinny w Pyskowicach oraz Zakładowi Architektury za Dom.E.K. - dom jednorodzinny w Mikołowie. Tytuł Młody Twórca otrzymał Szymon Bańka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama