Menu Region

W Dąbrowie powstaje nowoczesny ośrodek...

W Dąbrowie powstaje nowoczesny ośrodek dla niepełnosprawnych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Piotr Sobierajski

7Komentarzy Prześlij Drukuj
W mieście powstanie najnowocześniejszy i największy w województwie śląskim Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z kompleksem sportowym dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Ma być gotowy do 2012 roku i przyjąć 416 wychowanków z Zagłębia, Śląska i całego kraju. Koszty budowy kompleksu oszacowano na 131 mln zł. Jak twierdzi Wojciech Mizerski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Projektów Unijnych UM w Dąbrowie Górniczej, inwestycja z racji swej specyfiki i wysokich kosztów i nie kwalifikuje się do dofinansowania z funduszy unijnych, a zeszłoroczna próba wprowadzenia jej do budżetu centralnego zakończyła się niepowodzeniem.


Gminni urzędnicy zapewniają jednak , że nawet jeśli nie uda się pozyskać dodatkowych źródeł finansowania, to obiekt i tak powstanie. Obecny budynek, w którym dziś mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych jest po prostu zbyt mały, Tymczasem chętnych do nauki wielu. Nie tylko z miasta, czy naszego regionu.

- Nowoczesny kompleks z pewnością poprawi warunki pracy i nauczania. Dziś mamy prawie dwustu wychowanków, a liczba ta stale się zwiększa. Jedna trzecia to mieszkańcy naszego miasta i okolic, a dwie trzecie pochodzą z całego województwa śląskiego, a także małopolskiego. Kilkadziesiąt z nich korzysta też z naszego internatu - mówi Wioletta Trzcina, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych.

W kompleksie będą się mieściły szkoła podstawowa, zawodowa, gimnazjum, liceum oraz zespół rewalidacyjny. Korzystać będą z niego dzieci i młodzież niewidoma oraz z problemami wzroku, w wieku od jednego roku do 24 lat. Powstanie też internat. Druga część ośrodka przeznaczona jest dla niepełnosprawnych. Zespół Szkół Specjalnych obejmie opieką dzieci w wieku od 2 miesiąca życia do 24 lat. Zapewni opiekę wychowawczą na etapie przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum. Część wspólna to: zespół sportowy (basen, dwie sale gimnastyczne, trzy boiska), świetlice i aule, biblioteka z czytelnią. Kompleks stanie pomiędzy ulicami Gwardii Ludowej i Sadową.
1 »
7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

szkoła

+14 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Uczennice nowego ośrodka (gość)  •

Już raz byłam w nowym ośrodku i jestem bardzo zadowolona z nowego ośrodka ponieważ stara szkole jest zimna i już pomału rozwala ale na szczęście będziemy mieli nowy ośrodek.:)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Praca

+26 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Monika (gość)  •

Zgadzam się z opinią na miejsca czekają też córki radnych które kończą studia moja koleżanka tam pracuje i widzi co się dzieje.Jest polowanie na etaty dla znajomych nawet pracujący tam nauczyciele robią sobie różne świństwa bo polują na nadgodziny za koleżankę.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Praca

+81 / -55

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kasia (gość)  •

Zapomnij o dodatkowych miejscach pracy w ośrodku rzadzą rodzinne układy przykładem jest obecna dyrektor osrodka Violetta Trzcina która pozatrudniała członków swojej rodziny i następni czekają w kolejce na dobre posadki i dobre pieniądze pracuje tu i widzę co się dzieje.Rządzą układy jest grono nauczycieli starych pracowitych i są też leserzy .

odpowiedzi (0)

skomentuj

PRACA

+121 / -76

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

BEZROBOTNA (gość)  •

MAM NADZIEJE ZE DZIEKI TEMU IZ FINANSUJEMY TA INWESTYCJE RÓWNIEZ ZNAJDA SIE MIEJSCA PRACY DLA LUDZI Z DABROWY

odpowiedzi (0)

skomentuj

ośrodek

+139 / -99

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krystyna (gość)  •

Idea bardzo słuszna, ale czy nasze miasto na to stać?. Kto za to zapłaci? Zadłużanie miasta to najgorsza opcja, a z Unii, ani z budźetu piszą, że kasy nie dostaniemy. Skoro to ma być ośrodek dla dzieci z całego regionu, to dlaczego koszty mają ponosić tylko mieszkańcy Dąbrowy Górniczej???

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ośrodek

+64 / -74

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zenek (gość)  •

To bardzo dobra wiadomość, żeby tylko wystarczyło sił, zapału i pieniędzy do realizacji tego projektu.

skomentuj

anna

+27 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

anna (gość)  •

czekamy na link Pani Dyrektor gdzie można wysyłać CV ?

odpowiedzi (0)

skomentuj