Remontowy poślizg na Kubalonce

Remontowy poślizg na Kubalonce

Łukasz Klimaniec

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Dramatyczna zima grozi mieszkańcom Istebnej i turystom wybierającym się na teren Trójwsi - remontowana droga z Wisły na Kubalonkę może być zamknięta nawet do przyszłego roku.
Wszystko z powodu niespodziewanych fatalnych warunków pogodowych, które uniemożliwiają wykonanie ostatnich, niezbędnych robót. To chyba żart. Nie wyobrażam sobie jazdy zimą wąską drogą koło Zameczku

- Inwestycja jest gotowa w 98 procentach. Ale trudno ocenić szanse otwarcia drogi. Wszystko zależy od pogody - przyznaje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.
W Istebnej nawet nie chcą słyszeć o takim scenariuszu. Podkreślają, że na spotkaniach z mieszkańcami przedstawiciele ZDW zapewniali, że droga zostanie wybudowana do 31 października.
- To chyba jakiś żart. Nie wyobrażam sobie jazdy zimą wąską drogą koło Zameczku - mówi Danuta Rabin, wójt Istebnej. - Gdy teraz spadł śnieg, tamtędy nie dało się w ogóle jeździć, tylko ślizgać.
Andrzej Molin, burmistrz Wisły mówi wprost: - Istebna zostałaby odcięta od świata, gdyby trzeba było zimą dojeżdżać drogą obok Zameczku.

Najbardziej jednak przerażeni są właściciele pensjonatów i ośrodków narciarskich w Trójwsi.
- Jeśli droga nie zostanie otwarta przyjedzie o 50, a nawet 70 procent mniej turystów - mówi Janusz Waszut, jeden z właścicieli ośrodka Zagroń w Istebnej. Ośrodek został odnowiony, powstały dwie nowe trasy narciarskie, są dodatkowe armatki śnieżne. Ale brak dobrego dojazdu do Trójwsi oznacza dla właścicieli klapę.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo