Uwaga! Alarm powietrzny w województwie śląskim

  Uwaga! Alarm powietrzny w województwie śląskim

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach organizuje wojewódzki test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.
  W ramach testu emitowany będzie sygnał o odwołaniu alarmów: powietrznego i o skażeniach - dźwięk syreny ciągły, trwający 3 minuty.

  Część systemu ostrzegania i alarmowania uruchamiana jest na drodze radiowej z wykorzystaniem radiostacji pracujących w Sieciach Radiowych Wojewody Śląskiego poprzez urządzenia w systemach alarmowych: RSWS (Radiowy System Włączania Syren) oraz DSP (Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności). Syreny pracujące pod kontrolą tych urządzeń, dostępne ze szczebla wojewódzkiego zostaną uruchomione przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pozostałe systemu zostaną uruchomione lokalnie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama