Wyrok dla inicjatorów referendum w Gliwicach

  Wyrok dla inicjatorów referendum w Gliwicach

  Joanna Heler

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przedstawiciele Grupy Inicjatywnej Referendum dla Gliwic, która zbierała podpisy pod zaplanowanym na 8 listopada referendum w sprawie odwołania prezydenta Gliwic, Zygmunta Frankiewicza oraz Rady Miejskiej, znów usłyszała niekorzystne dla siebie postanowienie przed gliwickim Sądem Okręgowym w trybie wyborczym.
  Grupa inicjatorów referendum ma przeprosić Miasto Gliwice za rozpowszechnianie nieprawdziwych, zdaniem sądu, informacji o handlu miejskimi działkami i gruntami. Sąd orzekł, że polityka przestrzenna miasta jest prowadzona w zgodzie z przepisami.

  - Odwołaliśmy się od tego kuriozalnego postanowienia - powiedział nam wczoraj Andrzej Pieczyrak, jeden z inicjatorów odwołania prezydenta i Rady Miejskiej. - Sąd uznał bowiem, że cała polityka przetargowa miasta jest prowadzona prawidłowo, a nie był w stanie tego stwierdzić.

  Tymczasem najpierw nocą z wtorku na środę do śląskich redakcji pocztą elektroniczną, a potem - wczoraj po południu - na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej wpłynęła rezygnacja radnego Marka Berezowskiego, który jest zwolennikiem referendum.

  Radny, który wcześniej nawoływał Radę Miejską do samorozwiązania i rezygnacji z mandatów, nie zyskał posłuchu. Berezowski chce złożyć mandat symbolicznie, z dniem 8 listopada, czyli w dniu, kiedy przypada referendum. - Ja odwołam się wcześniej sam - mówi Berezowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama