Katowice: Muzeum Śląskie zaprasza do kopalni ostatni raz w...

  Katowice: Muzeum Śląskie zaprasza do kopalni ostatni raz w tym roku

  RP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Muzeum Śląskie po raz ostatni w tym roku zaprasza na teren dawnej kopalni Katowice, gdzie od 24 października będzie można zwiedzić poplenerową wystawę fotograficzną Muzeum kopalnią znaczeń.
  Wernisaż z pokazem fotografii trójwymiarowych Macieja Samulskiego, odbędzie się w piątek 23 października o godz. 17.00. Wystawa będzie czynna do 15 listopada 2009 roku.

  Plener fotograficzny na terenie dawnej kopalni Katowice odbył się w dniach 21 - 23 września br. Muzeum Śląskie udostępniło fotografom tereny, na których powstaje nowy kompleks muzealny z zachowaniem części pozostałej tam infrastruktury poprzemysłowej.
  Jego celem było stworzenie dokumentacji fotograficznej przedstawiającej różne aspekty budowania muzeum w przestrzeni, która zmienia swe historyczne funkcje i znaczenie. Przemiany, tworzenie się nowych wartości kulturowych dały możliwość fotograficznej rejestracji, budowania autorskich interpretacji i refleksji.

  W plenerze wzięło udział blisko 80 osób: profesjonaliści, członkowie ZPAF, młodzież ucząca się fotografii oraz amatorzy, a wśród nich członkowie Katowickiej Grupy Fotograficznej i Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu. Prace wykonano w różnych technikach. Dominowała fotografia cyfrowa, ale również analogowa i stereoskopowa.

  Bogaty wybór prac poplenerowych zobaczymy w dawnym budynku stolarni. Można zobaczyć, które fragmenty zabudowań, otoczenia, industrii, detali zainspirowały uczestników i czy istnieje specyfika tego miejsca, owo genius loci naznaczające wyjątkowe przestrzenie, pobudzające różne emocje i refleksje.

  W dniu otwarcia wystawy odbędzie się projekcja slajdów stereo wykonanych w czasie pleneru przez Macieja Samulskiego z Poznania.

  Zakłada się, że ostatecznym efektem działań zamykającym cały projekt trwający od 2009 do czasu otwarcia nowej siedziby muzeum będzie wystawa wybranych prac i ich publikacja w formie albumu lub katalogu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama