W Rędzinach powstaje superorlik

W Rędzinach powstaje superorlik

Irena Bazan

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Za Halą Sportową w Rędzinach budowany jest kompleks boisk w ramach rządowego programu Moje boisko - Orlik 2012. Będzie znacznie większy niż takie, standardowe obiekty.
Oprócz boisk, które zawsze są budowane w ramach rządowych projektów, powstaną tam dodatkowe dwa place do gier zespołowych, a także bieżnia i skocznia do skoku w dal.
Na boisku tzw. treningowym wygospodarowane zostanie miejsce także na boiska do koszykówki oraz piłki ręcznej.

Władze gminne uzyskały pozwolenie od Ministerstwa Sportu i Turystyki, aby przy budowie tego Orlika zrezygnować z przewidzianego przez projektantów pawilonu socjalno-sanitarnego. Taka decyzja podyktowana jest bliskim sąsiedztwem hali sportowej. To właśnie z jej zaplecza sanitarnego będą mogli swobodnie korzystać wszyscy użytkownicy budowanego obecnie Orlika.

- Nasz obiekt ma być przeznaczony nie tylko dla miłośników piłki nożnej czy siatkówki, ale także służyć ogólnemu rozwojowi sportowemu naszej młodzieży - opowiada wójt gminy Waldemar Chmielarz. - Z tego względu w projekcie uwzględniliśmy budowę wokół boisk czterotorowej bieżni oraz skoczni do skoku w dal - dodaje.

Na realizację tego projektu gmina otrzyma po 330 tysięcy dotacji od rządu oraz od władz wojewódzkich. Orlik w Rędzinach będzie kosztować około 2,5 miliona złotych. Taka cena podyktowana jest nie tylko dodatkowymi urządzeniami sportowymi, które zostały uwzględnione w projekcie, ale przede wszystkim trudnymi warunkami terenowymi. Aby zniwelować różnice wzniesień, na których powstaje obiekt, trzeba wykonać sporo prac ziemnych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo