Konkurs piosenki o Śląsku z zespołem Feel

Konkurs piosenki o Śląsku z zespołem Feel

Beata Sypuła

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

W scenerii Zabytkowej Kopalni Królowa Luiza w Zabrzu 26 października odbędzie się finał konkursu na najlepszy tekst piosenki o Śląsku. Wydarzenie to będzie zwieńczeniem - podjętej 3 miesiące temu przez pracowników Banku Zachodniego WBK - inicjatywy Koncert piosenki o Śląsku. Gościem specjalnym będzie zespół Feel.
Konkurs piosenki o Śląsku został ogłoszony przez pracowników Banku Zachodniego WBK działających w ramach wolontariatu pracowniczego 3 miesiące temu w organizacjach takich jak domy dziecka, świetlice środowiskowe, ośrodki socjoterapeutyczne, szkoły specjalne na terenie całego Górnego Śląska.

Projekt skierowany był do dzieci w dwóch grupach wiekowych: 8-12 lat oraz 13-16 lat, których zadaniem było przygotowanie najciekawszego tekstu piosenki o Śląsku. W rezultacie do konkursu zgłoszono w sumie 58 różnych tekstów (w tym wiele w gwarze śląskiej) spośród których 26 października wyłonionych zostanie dwóch zwycięzców.

- Dobro dzieci oraz uśmiech na ich twarzach to wartości, które przyświecają naszym prospołecznym działaniom w Regionie Śląsk. Dlatego właśnie tak bardzo dopinguję i wspieram osoby zaangażowane w projekt obserwując jego rozwój i kolejne sukcesy - mówi Jacek Zakrzowski, dyrektor Regionu Śląsk BZ WBK.

Zwieńczeniem wręczenia nagród będzie wykonanie zwycięskich tekstów w zaplanowanym wcześniej aranżu przez zespół młodych ludzi współpracujących i tworzących jedną z lokalnych świetlic środowiskowych.

Dzięki zaangażowaniu pracowników całe przedsięwzięcie jest organizowane bez kosztów. Wszystkie podmioty zaproszone do współpracy, a także Zabytkowa Kopalnia Królowa Luiza jak i gwiazda uroczystości - zespół Feel - wspierają projekt bez jakiegokolwiek wynagrodzenia.

Wszystkim młodym ludziom, którzy nie będą mogli wziąć udziału w wydarzeniu, zapewniono kilkadziesiąt zaproszeń na koncert zespołu hinduskiego, który odbędzie się w piątek 23 października w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie Batorym.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo