Katowice: Chirurg, już nie rzecznik

  Katowice: Chirurg, już nie rzecznik

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląska Izba Lekarska zawiesiła w piątek w pełnieniu funkcji zastępcy rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy 57-letniego Tadeusza C., profesora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
  Prokuratura zarzuca mu, że w latach 2007 i 2008, pełniąc funkcję kierownika klinik chirurgii twarzowo-szczękowej szpitali klinicznych w Katowicach i Zabrzu, żądał i przyjmował od swoich pacjentów pieniądze, mające go "zachęcić" do przeprowadzania zabiegów. O sprawie pisaliśmy w piątek. Reakcja Izby zawieszająca profesora była natychmiastowa, bo profesor przyznał się do 20 zarzutów o charakterze korupcyjnym. W sumie miał przyjąć od pacjentów 31 tysięcy złotych.

  Jak ustalili policjanci, lekarz żądał również łapówek po kilkadziesiąt tysięcy złotych, za umożliwienie zdobycia tytułu doktora oraz specjalizacji w swojej katedrze, ale do tych zarzutów profesor się nie przyznał.
  Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie podejrzanego na kwotę 73 tysięcy złotych. Prokurator okręgowy w Katowicach zastosował wobec chirurga poręczenie majątkowe w kwocie 400 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju i zawiesił go w czynnościach służbowych.

  Policjanci zatrzymali także 54-letnią Małgorzatę Ł., która pracując jako pielęgniarka zabrzańskiego szpitala klinicznego, pomagała profesorowi w żądaniu i przyjmowaniu łapówek za zabiegi medyczne. Także wobec niej prokurator zastosował zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Lekarz i współpracująca z nim pielęgniarka mogą spędzić w więzieniu do 10 lat.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama