Międzynarodowy gang przemytników papierosów rozbity

  Międzynarodowy gang przemytników papierosów rozbity

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji i funkcjonariuszami Izby Celnej w Katowicach rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą organizującą na dużą skalę przemyt papierosów - poinformowało dzisiaj biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
  W sumie stróże prawa zatrzymali 25 osób i zabezpieczyli 9 milionów sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Teraz przestępcy mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

  Jak informuje biuro prasowe KWP Katowice, kilkanaście miesięcy stróże prawa rozpracowywali międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem i wprowadzaniem do obiegu znacznych ilości papierosów różnych marek bez polskiej akcyzy.


  Śledczy ustalili, że grupa działała na terenie Polski na Śląsku, Dolnym Śląsku, w województwie łódzkim i na terenie Małopolski. Przemyt organizowany na dużą skalę obejmował kraje pośrednie tj. Danię, Halandię, Belgię do Wielkiej Brytanii. W trakcie akcji policjanci i celnicy nawiązali współpracę z kolegami z Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii jak również z Europejskim Urzędem ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych OLAF przy Komisji Europejskiej.

  Tylko w ostatniej akcji zatrzymano 16 osób. W sprawę zamieszanych jest już 25 osób. Policjanci prowadzący śledztwo nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Wartość uszczupleń z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 3,5 miliona złotych.

  Decyzją sądu siedem osób zostało tymczasowo aresztowanych. Pozostali objęci zostali policyjnym dozorem. Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli mienie w postaci pieniędzy i samochodów o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. Za te przestępstwa każdemu z zatrzymanych grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama