Grupa MoCarta wygrała Ryjek w Rybniku

  Grupa MoCarta wygrała Ryjek w Rybniku

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Największymi wygranymi zakończonej tegorocznej Rybnickiej Jesieni Kabaretowej, czyli popularnego Ryjka, jest Grupa MoCarta.
  Kabaret, który łączy w swojej twórczości elementy muzyki klasycznej i satyry, wygrał nagrodę Złotego Koryta, przyznaną przez kabareciarzy, otrzymał także nagrodę tajnego jurora, którym była Beata Harasimowicz, znana reżyserka telewizyjna.

  Grupa MoCarta wzięła udział w konkursie po raz pierwszy, ale już pierwszego dnia rywalizacji wiadomo było, że będzie jednym z faworytów konkursu.

  - Nie planowaliśmy sukcesu.
  My strasznie nie lubimy się ścigać, bo mamy to od dziecka. Każdy muzyk co pół roku w szkołach ma jakieś egzaminy. Ryjek to impreza o genialnej formule. Dla kabareciarzy jest to duże wyzwanie, natomiast ze strony publiczności to uczestnictwo w takim swoistym porodzie kabaretowym. Bo tutaj skecze mają swoje premiery - powiedział nam Michał Sikorski z Grupy MoCarta, już w chwilę po ogłoszeniu werdyktu.

  Złote Koryto Publiczności przypadło w udziale kabaretowi Paranienormalni, który w głosowaniu kabaretów zajął drugie miejsce (zaledwie pięć punktów dzieliło ich od zwycięzców). W jednej z najlepszych konkurencji (skecz po śląsku) na scenie towarzyszył im Krzysztof Hanke. - Paranienormalni zadzwonili do mnie z taką propozycją i zgodziłem się bez wahania - mówił popularny Bercik.

  Niestety tegoroczny Ryjek okazał się pechowy dla krakowskiej Formacji Chatelet. Kabareciarze musieli się wycofać już po pierwszym dniu konkursu z powodu choroby jednego z nich, Adama Małczyka. - Musiałem zarazić się od Edyty Górniak, która ostatnio była chora - próbował żartować ledwo mówiący Małczyk.

  Jednym z najlepszych wydarzeń czterodniowego maratonu Ryjka był bez wątpienia jubileusz 5-lecia rybnickiego Kabaretu Młodych Panów.

  Podczas trzygodzinnego koncertu w Klubie Energetyka zobaczyliśmy prawdziwą pigułę najlepszych skeczy KMP (z BMW i Policjantami na czele). Z prezentami przybyli goście m.in. kabaret Łowcy.B , Tomasz Jachimek oraz grupa Carrantuohill, która doprowadziła wszystkich do łez swoim pastiszem występu grupy Modern Talking.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama