Tajemnicze odejście Antoniego Piechniczka

  Tajemnicze odejście Antoniego Piechniczka

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeszcze w piątek rano Antoni Piechniczek widniał w składzie rady nadzorczej Odry Wodzisław. Po południu nazwisko senatora PO i równocześnie wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zniknęło z tej listy, a klub wydał lakoniczne oświadczenie, że Piechniczek złożył rezygnację.
  Swoją decyzję argumentował, że obecnie w wodzisławskim klubie dzieje się wiele ważnych rzeczy, a jego czas jest mocno ograniczony.

  - Jest pismo o rezygnacji skierowane do przewodniczącego rady nadzorczej pana Andrzeja Rojka. Tyle mogę powiedzieć. Pana Rojka nie ma na razie w kraju - ucina wszystkie pytania prezes wodzisławskiego klubu Ireneusz Serwotka.

  Niespodziewana rezygnacja wyniknęła z informacji, że Piechniczek w swoim oświadczeniu majątkowym za 2008 rok nie wykazał, że zasiadał w radzie nadzorczej Odry, a za co otrzymywał wynagrodzenie.
  W rubryce dotyczącym spółek nadzorczych wpisał nie dotyczy. Jak wynika z wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, który został opublikowany na stronach koniecpzpn.pl w radzie nadzorczej zasiadał od 12 sierpnia 2008 roku. Piechniczek pojawił się w Odrze razem z obecnym prezesem. Miał pomóc w odbudowie klubu.

  Odpierając ataki Piechniczek zapewnia, że jest uczciwy i rozlicza się z każdej złotówki.Do momentu wyjaśnienia całej sprawy przez Senat nie chce jednak komentować dotychczasowych doniesień.
  W klubie także unikają tego tematu, choć kilka osób było tym faktem mocno zdziwionych i zaskoczonych.

  - Piechniczek zrezygnował? - zadawano sobie pytanie. - Nic o tym nie wiem.

  A przy okazji nieco bagatelizując całą sprawę, mówią, że w tym przypadku nie chodzi o wynagrodzenie, ale jedynie o diety. Podobno Piechniczek rozliczył się z Urzędem Skarbowym, zapominał jednak o wpisie w oświadczeniu majątkowym składanym w Senacie.

  - To niewielkie sumy, jednak powinny zostać wykazane - szeptano podczas wczorajszego meczu Odry z Cracovią.

  Nikt nie chce jednak bronić senatora i wiceprezesa PZPN. - Jeśli to jego wina powinien ponieść karę - nieoficjalnie mówili ludzie związani z wodzisławskim klubem.

  Sprawę oświadczenia majątkowego Piechniczka ujawnił jeden z internautów na forum koniecpzpn.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Partia

   oli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   A do jakiego ugruPOwania należy pan Piechniczek.On PO prostu w Odrze kręcił lody.Ta partia ma patent na LODY.Z tym że idzie zima i Polacy nie będą już chcieli LODÓW.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciężka praca

   wodzisławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Temat winien być wyjaśniony...i to przez komisję śledczą.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama