Ważne
  Podróbki odzieży i obuwia z logo Nike, Adidas i Puma w...

  Podróbki odzieży i obuwia z logo Nike, Adidas i Puma w Katowicach

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wspólne działania funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i Komendy Miejskiej Policji w Katowicach doprowadziły do zatrzymania odzieży i obuwia z podrobionymi znakami towarowymi.
  Do ujawnienia nielegalnego towaru doszło podczas czynności kontrolnych prowadzonych w minioną sobotę na targowisku w Katowicach-Załężu. Podejrzenia funkcjonariuszy zwrócił towar, jaki oferował jeden ze sprzedawców - 20-letni mieszkaniec Chorzowa.

  Jak się okazało mężczyzna handlował sportowymi spodniami, bluzami, koszulkami, spodenkamii, czapkami oraz kurtkami z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi firm Nike, Adidas, Reebok, Puma, Lacosta.
  Łącznie na jego straganie funkcjonariusze ujawnili 144 sztuki podróbek wyrobów tekstylnych tych firm. Ponadto na innym straganie funkcjonariusze znaleźli kolejne 23 sztuki podrobionej odzieży (kurtek, koszulek i bluz), które zostały prawdopodobnie porzucone przez inną osobę.

  Całość nielegalnego towaru, o łącznej wartości około 25 tysięcy złotych zabezpieczono, a stosunku do 20-latka wszczęto postępowanie w związku z naruszeniem art. 305 ust.1 ustawy Prawo własności przemysłowej tj. wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionym znakiem towarowym.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama