Katowice: Najlepiej wykorzystują szanse Polski i Śląska w...

  Katowice: Najlepiej wykorzystują szanse Polski i Śląska w Unii Europejskiej

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk przyznał nagrody w konkursie Śląskie na 5. Został on zorganizowany z okazji pięciolecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
  Nagrody przyznano w kategoriach:

  Ekologia - statuetkę odebrali prof. Krystyna Czaplicka-Kolarz, zastępca naczelnego dyrektora Głównego Instytutu Górnictwa oraz Aleksander Sobolewski, zastępca dyrektora Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla za przedsięwzięcie związane z uruchomieniem Centrum Czystych Technologii Węglowych.

  Nauka - prof. dr hab. Andrzej Klasik za działalność na rzecz stworzenia i promocji metropolii katowickiej, która wpisuje się w politykę regionalną Unii Europejskiej.


  Innowacja - Roman Trzaskalik, prezes zarządu w Parku Naukowo-Technologicznym "Euro Centrum" Sp. z o.o. za współpracę z uczelniami i wykorzystanie potencjału śląskiej nauki w zakresie nowych technologii i alternatywnych źródeł energii.

  Gospodarka - Janusz Nogowczyk, członek zarządu, dyrektor handlowy Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa SA w Katowicach, oddział Euroterminal w Sławkowie.

  W kategorii Osobowość statuetkę odebrał Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

  Wśród wyróżnionych w kategorii Gospodarka znaleźli się m.in. Bożena Rojewska, prezes Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Katowicach oraz Jacek Matusiewicz, prezes Funduszu Górnośląskiego SA - spółek, których udziałowcem jest Samorząd Województwa Śląskiego.

  W uroczystości w Gmachu Sejmu Śląskiego uczestniczyli ludzie nauki i kultury, parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej oraz młodzież szkolna. Zarząd Województwa Śląskiego reprezentował wicemarszałek Adam Stach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama