Sukces Cieszyńskiej Orkiestry Wydziału Artystycznego...

  Sukces Cieszyńskiej Orkiestry Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pierwsze miejsce - nagrodę "Złote Pasmo" z wyróżnieniem zdobyła Cieszyńska Orkiestra Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod kierunkiem profesora Stanisława Śmietany w Międzynarodowym Konkursie Wielkich Orkiestr Dętych OSTRAVA 2009.
  Orkiestra została założona w 1987 roku. Stanisław Śmietana - profesor UŚ, muzyk, pedagog, założyciel i dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju jest znanym i cenionym dyrygentem orkiestr dętych. Obecnie kieruje Orkiestrą Dętą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju, Zakładową Orkiestrą Dętą kopalni Jas - Mos oraz Studencką Orkiestrą Dętą Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

  Jest twórcą i współorganizatorem międzynarodowych konkursów: Międzynarodowy Konkurs Młodzieżowych Orkiestr Dętych, Międzynarodowy Konkurs Instrumenty Dęte w Jastrzębiu Zdroju.

  Jako dyrygent orkiestr dętych, swoje osiągnięcia udokumentował wieloma sukcesami na konkursach w kraju i za granicą, a także trzema nagraniami płytowymi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama