Zwardoń: Śmietnikiem w podróżnych

  Zwardoń: Śmietnikiem w podróżnych

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Poprzewracane kosze na śmieci, poniewierające się na peronach butelki, papiery, worki foliowe i inne odpadki witają pasażerów na międzynarodowej stacji kolejowej w Zwardoniu na Żywiecczyźnie.
  Od kilkunastu dni dworca nikt nie sprząta. - Stacja kolejowa znajduje się na samej granicy ze Słowacją. Różni ludzie jadą do naszych południowych sąsiadów, wielu wysiada z pociągu także na zwardońskim dworcu. To wstyd, żeby tak zaniedbać dworzec. To fatalna wizytówka naszej miejscowości i kolei - uważa Andrzej Pawełek, mieszkaniec Zwardonia.

  Przejeżdżają przez nią, rozpoczynają i kończą kursy głównie pociągi osobowe i przyspieszone należące do spółki PKP Przewozy Regionalne. W ciągu doby przewija się przez nią kilkadziesiąt składów. Pojawia się sporo osób. Kolej, poproszona o wyjaśnienie sprawy, odsyła nas z jednej do drugiej spółki należącej do PKP.

  - Nie odpowiadamy za sprzątanie stacji. Gdy jednak nasi pasażerowie skarżą się na stan czystości dworca, wtedy przekazujemy te sygnały pod właściwy adres - tłumaczy Barbara Szczerek z katowickiego oddziału PKP PR.

  Z kolei Jolanta Michalska z Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Katowicach poinformowała, że spółka odpowiada tylko za utrzymanie porządku wewnątrz budynku zwardońskiego dworca. Obowiązek porządkowania peronów należy natomiast do katowickiego Zakładu Linii Kolejowych PKP.

  - We wtorek, najpóźniej w środę perony zostaną posprzątane. Później zlecimy wywożenie śmieci żywieckiemu PUK, z którym podpisujemy właśnie umowę - zapewniał wczoraj Janusz Żmuda, rzecznik spółki.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BRAK GOSPODARZA

   SENIOR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14

   Nie było to jak za FRANCISZKA JÓZEFA , to był porządek?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   QVO VADIS POLSKO

   WYSIEDLONY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 13
   Dla nie wtajemniczonych,mowa o dworcu POLSKICH(zaznaczam POLSKICH) Kolei PAŃSTWOWYCH. Stan (czystość,porządek)dworców to totalna kompromitacja tego kraju. Od II-wojny minęło 64 lata,już...rozwiń całość
   Dla nie wtajemniczonych,mowa o dworcu POLSKICH(zaznaczam POLSKICH) Kolei PAŃSTWOWYCH. Stan (czystość,porządek)dworców to totalna kompromitacja tego kraju. Od II-wojny minęło 64 lata,już można się było nauczyć utrzymania porządków i czystości!!! Dalsze komentarze zbędne!!! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo