Częstochowa: Najbardziej przedsiębiorcza szkoła

  Częstochowa: Najbardziej przedsiębiorcza szkoła

  Piotr Piesik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zespół Szkół im. Generała Władysława Andersa został laureatem konkursu Najaktywniejsza Szkoła w Dniu Przedsiębiorczości, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
  Honorową statuetkę dyrektor placówki Tadeusz Perkowski odebrał z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. To już trzeci z rzędu taki sukces szkoły, statuetki zdobywano też w latach 2007 i 2008.

  "Dzień przedsiębiorczości" polega na jednodniowych praktykach na wybranych przez uczniów stanowiskach w zakładach pracy. Uczeń towarzyszy przez całą dniówkę pracownikowi (jest on opiekunem i konsultantem ucznia) zapoznając się ze specyfiką danej profesji. Może dowiedzieć się, jakie powinien mieć predyspozycje, wykształcenie i kwalifikacje. Młodzież odbywała praktyki m.in. w sklepach, aptekach, hotelach, urzędach, szpitalach, nawet na komendzie policji, w teatrze, kancelariach adwokackich oraz w bankach.

  "Anders" uczestniczył we wszystkich sześciu edycjach "Dnia przedsiębiorczości". W tegorocznej wzięło udział 65o uczniów tej częstochowskiej placówki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama