W Gliwicach kolejarze szykują się do blokady torów

  W Gliwicach kolejarze szykują się do blokady torów

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dopiero przed godz. 18 rozpoczęły się w poniedziałek rozmowy pomiędzy głodującymi pracownikami Zakładu Linii Kolejowych w Gliwicach a zarządem spółki Polskie Linie Kolejowe.
  Związkowcy zasiedli do nich, bo oczekują zmiany decyzji o planowanej do końca roku likwidacji zakładu.
  - Posiedzenie zarządu się przedłużyło i delegacja związkowców, która czekała na spotkanie w Warszawie od rana, zaczęła rozmowy dopiero późnym popołudniem - mówi Roman Chwała, szef NSZZ Solidarność w gliwickim ZLK.

  Jeszcze przed podjęciem rozmów Krzysztof Łańcucki, rzecznik PLK mówił nam, że zarząd będzie starał się przekonać związkowców, że reorganizacja leży w ich wspólnym interesie. - Restrukturyzacja spółki polega nie na likwidacji, a łączeniu zakładów - przekonuje Łańcucki. - Gwarancje udzielone pracownikom w porozumieniu ze związkami są dla nas wiążące i będziemy ich przestrzegali - zapewnia. Chodzi m.in. o gwarancje zatrudnienia dla pracowników gliwickiego ZLK w Tarnowskich Górach.

  Przypomnijmy: dwadzieścia osób rozpoczęło głodówkę w piątek po tym, jak dotarła do nich informacja o planach zlikwidowania gliwickiego zakładu. Jak mówią pracownicy, wcześniejsze plany restrukturyzacji spółki nie dotykały Gliwic.

  Głodujący są wyczerpani fizycznie i psychicznie. - Jesteśmy coraz bardziej nerwowi, coraz bardziej zmęczeni, ale jednocześnie nasza determinacja jest ogromna, bo walczymy o utrzymanie naszego zakładu - mówi Iwona Kołcz, jedna z protestujących. Głodujący nie poddadzą się i są gotowi w środę zablokować tory w Gliwicach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama