Drogowcy zapewniają, że węzeł w Sośnicy ukończą na czas

Drogowcy zapewniają, że węzeł w Sośnicy ukończą na czas

Joanna Heler

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Drogowcy potrzebują trzech tygodni sprzyjającej pogody, by zakończyć prace na największym węźle autostradowym w Polsce, łączącym budowaną A1 z istniejącą A4.
Dla laika to jednak wciąż jeszcze mocno rozkopany plac budowy. Wokół samego węzła pracują dziesiątki koparek i ciężarówek, wzbijających tumany kurzu. Przedstawiciele budującej węzeł greckiej firmy J&P Avax twierdzą jednak, że kierowcy będą mogli z gigantycznego skrzyżowania korzystać jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. 850 milionów złotych kosztowała budowa autostradowego węzła Sośnica

We wtorek teren budowy autostrady A1 od Gorzyczek do Sośnicy wizytował wojewoda Zygmunt Łukaszczyk. Towarzyszyli mu parlamentarzyści oraz samorządowcy z miast, przez które od granicy państwa do Sośnicy przebiega ta trasa. Wojewoda wysiadając z auta na najwyższym, trzecim poziomie węzła stwierdził: - Serce się raduje.

Najbardziej newralgiczne miejsce to dziś właśnie sam węzeł Sośnica, bo bez niego nie ma sensu uruchamiać pierwszego śląskiego odcinka autostrady A1, liczącego nieco ponad 15 km i biegnącego do Bełku. Przy tej inwestycji, rozpoczętej w styczniu 2007 roku, są już tylko wykonywane prace kosmetyczne. Asfalt jest wylany, kończy się montaż dźwiękochłonnych ekranów, trwa sadzenie trawy na poboczach.

- To naczynia połączone. A skomplikowany logistycznie węzeł Sośnica potrzebuje tych trzech tygodni na roboty bitumiczne i wykończeniowe. Weszliśmy w taki etap prac, że raczej nie powinno już być zwężeń na autostradzie A4, biegnącej pod A1. Zamknięcie jednego pasa ruchu wymuszało np. stawianie podpór - mówi Jan Zaborowski z J&P Avax.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

włodek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

a co chesz od murckowskiej ??? nie jest źle wystarczy nie jeździć na pamięć !! tylko patrzeć na znaki... i nie będzie problemów ze zjazdem na odpowiedni kierunek...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
węzeł

reformator (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

Żeby nie wyszło jak na Murckowskiej w Katowicach

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo