Katowice: Serek wpadł w zasadzkę na Wzgórzu Wandy

  Katowice: Serek wpadł w zasadzkę na Wzgórzu Wandy

  RP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z wydziału antynarkotykowego i grupy szybkiego reagowania, katowickiej komendy miejskiej, zatrzymali handlarza narkotykami. 32-letni Ryszard G,. ps Serek wpadł w przygotowaną na Wzgórzu Wandy zasadzkę.
  Zaskoczony diler, który od kilku miesięcy był poszukiwany nie stawiał żadnego oporu. Jest podejrzewany o wprowadzenie na rynek około 15.000 działek dilerskich amfetaminy o wartości blisko 45.000 złotych. Za handel narkotykami i inne przestępstwa grozi mu 10 lat więzienia.

  Ryszard G. pseudonim Serek znany jest katowickim policjantom od 1997 roku. Kradzieże, włamania, przywłaszczenia, niszczenie mienia, oszustwa, a ostatnio handel narkotykami stały się jego sposobem na życie. Policjanci z wydziału antynarkotykowego zbierali informacje o jego przestępczej działalności od wielu miesięcy.

  Serek był poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez katowicki sąd do odbycia kary kilkunastu miesięcy pozbawienia wolności za kradzież.

  Wczoraj około 19.30 diler wpadł w przygotowaną na Wzgórzu Wandy zasadzkę. Został zatrzymany w swoim matizie. Przestępca był bardzo zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał żadnego oporu. Funkcjonariusze ustalili już kilkanaście osób, którym Serek sprzedawał narkotyki. Jednym z nich był 41-letni rencista, zatrzymany przez katowickich policjantów 22 października tego roku. Osoby, które zaopatrywały się u gangstera w narkotyki były przez niego zastraszane. Ryszard G. groził im, że w przypadku złożenia obciążających go zeznań będzie się na nich mścił. Zmuszał młodszych od siebie do popełniania przestępstw.

  Taką osobą był zatrzymany 23 października Jurand P. Bandyta kupował od 19-latka skradzione akcesoria samochodowe oraz inne przedmioty i sprzedawał je z zyskiem. Stróże prawa szacują, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Serek mógł wprowadzić na rynek około 15.000 działek dilerskich amfetaminy o wartości 45.000 złoty. Za handel narkotykami i inne przestępstwa grozi mu 10 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawda

   Jo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Do tego jest odpowiedzialny za katastrofe prezydenckiego Tupolewa i za głód w Afryce. Sprawdzone info!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   każdy morze pasć ofiarą pomówień

   ofiara pomówień (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   chuja wiecie pisaki co piszecie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama