Stadion Polonii w Bytom dostanie tylko 1,5 mln zł

  Stadion Polonii w Bytom dostanie tylko 1,5 mln zł

  Bartłomiej Wnuk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zgodnie z zapowiedziami, na dzisiejszej sesji bytomskiej rady miejskiej stawili się kibice Polonii Bytom. Przyszli w ramach sprzeciwu wobec planów przesunięcia 8,5 mln zł na modernizację stadionu przy ul. Olimpijskiej z budżetu w 2010 na 2011 rok.
  Ich obecność w ratuszu nie pomogła jednak klubowi. Bytomscy radni przyjęli Program inwestycyjny na lata 2009-2010, według którego na modernizację należącego do miasta stadionu w przyszłym roku trafi zaledwie 1,5 mln zł.

  Kibice przyjęli tę wiadomość ze spokojem i w milczeniu opuścili gmach urzędu miejskiego, choć bytomska policja i straż miejska pozostawały w stanie podwyższonej gotowości w okolicy urzędu.
  Zapowiadają jednak, że być może już niebawem pod urząd powrócą, tyle że z transparentami i okrzykami. O swoich zamiarach władze Bytomia kibiców oficjalnie poinformowały podczas wtorkowego spotkania w ratuszu.

  - Rozmowa była dość ostra i trwała niemal dwie godziny. Prezydent Bytomia zapowiedział, że w przyszłym roku z budżetu miasta na modernizację stadionu trafi nie więcej niż 1,5 mln zł. Dodał, że będzie się starał, by w 2011 roku ta kwota wynosiła 8,5 mln zł - przyznają kibice ze Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia Bytom, którzy o planach prezydenta Piotra Koja i jego ekipy nieoficjalnie wiedzieli już wcześniej.

  - Przed nami bardzo trudny budżet, który wymaga określonych cięć - tłumaczył wczoraj Koj.
  Przypomniał, że za jego kadencji znacznie poprawiły się warunki gry i kibicowania przy Olimpijskiej. Władze Bytomia tłumaczyły też, że w obecnym stanie obiekt przy Olimpijskiej spełnia wszystkie wymagania stawiane przez PZPN klubom Ekstraklasy i Polonia Bytom także w przyszłym sezonie nie powinna mieć kłopotów z uzyskaniem licencji na grę w najwyższej polskiej lidze.

  - A co, jeśli Polonia będzie miała możliwość gry w europejskich pucharach? - pyta Mariusz Wołosz, radny niezależny.

  Andrzej Kijanka, dyrektor OSiR-u w Bytomiu, przypomina z kolei, że utrzymanie stadionu i boisk treningowych też sporo kosztuje.

  - Nie rozumiemy, dlaczego miasto zamierza inwestować miliony w budowę centrum tańca na Rozbarku czy halę sportową w Szombierkach, skoro najlepszą promocją dla Bytomia jest Polonia - mówił w imieniu kibiców Maciej Zeiske z SKK Polonia Bytom.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama