Uważaj, wykręcą ci numer.

  Uważaj, wykręcą ci numer. Teleusługa na granicy prawa

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zrób dowcip znajomym zadzwoń inaczej lub wyślij fakeSMSa - reklamuje się firma Inter Groupe z Nysy.
  Korzystający z usług telefonicznych serwisu wykrecnumer.pl może ukryć swoje dane i zlecić, by osobie, do której się dzwoni na aparacie wyświetlił się inny numer.

  Administrator serwisu wyjaśnia, jak dzwonić ze zmienionego numeru: wystarczy podać numer, na który chcemy zadzwonić, a także numer, jaki ma być prezentowany na aparacie abonenta, do którego dzwonimy. To nie tylko nie jest zabawne, ale może zagrażać bezpieczeństwu państwa

  Zdaniem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, to nie tylko nie jest zabawne, ale na dodatek może zagrażać bezpieczeństwu państwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Nysie. Możliwe, że z powodu tego precedensu zostanie zmienione prawo telekomunikacyjne.


  - Nie rozumiem tego zamieszania. ABW niech lepiej zajmie się porządkami u siebie, a nie szuka sensacji tam, gdzie jej nie ma. Czuję się szykanowany. Takie usługi świadczy kilkanaście serwisów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Można z nich korzystać bez ograniczeń z każdego miejsca na świecie - mówi Grzegorz Oleśków, właściciel Inter Groupe.

  Dodaje, że już w listopadzie przenosi serwis za granicę. Nawet, jeśli polskie przepisy zabronią tego typu działalności, to jego nie będzie to już dotyczyć.

  - Serwis nie służy do podszywania się pod kogoś, ale do tanich połączeń przez internet. Dokładnie wiem, kto korzysta z usług mojej firmy. Nawet jeśli ktoś poda fałszywe nazwisko, to wyświetla się jego numer IP - wyjaśnia Oleśków.

  Firma InterGroupe oferuje możliwość dzwonienia i wysyłania SMS-ów, podszywając się pod dowolną osobę, instytucję (np. bank), a nawet numery alarmowe policji i straży pożarnej. Wbrew temu, co mówi jej właściciel, już po wejściu na stronę serwisu wyświetla się komunikat proponujący darmowe wypróbowanie usługi.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   correct

   kikus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 98 / 96

   ludziom oczywiście!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co ma IP do telefonu???

   kikus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 80 / 81

   Mowa tutaj o połączeniach VoIP, realizowanych w oparciu o stacje bazowe. A kolo mianujący się specjalistą informatyki śledczej nie ma zielonego pojęcia o tej usłudze. Wole żeby ten gościu i ta...rozwiń całość

   Mowa tutaj o połączeniach VoIP, realizowanych w oparciu o stacje bazowe. A kolo mianujący się specjalistą informatyki śledczej nie ma zielonego pojęcia o tej usłudze. Wole żeby ten gościu i ta firma nie pomagała skrzywdzonym ludzią, bo zapłaczą!!! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama