Koziołek Matołek za 100 groszy

  Koziołek Matołek za 100 groszy

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W październiku i listopadzie w 10 miastach województwa śląskiego odbywają się specjalne projekcje filmowe dla dzieci: Koziołka Matołka, Reksia, Bolka i Lolka, czy Pana Kleksa. Do piątku filmy można oglądać w Kinoteatrze Rialto oraz w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach. Bilety kosztują 100... groszy!
  Trwa organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa objazdowy przegląd Z filmem za pan brat.

  - Prezentowane filmy łączą w sobie wszelkie zalety widowisk rozrywkowych, a poprzez zabawę uczą. Dzieci dowiedzą się z nich nie tylko wielu pożytecznych informacji o otaczającym nas świecie, lecz także zasadach życia w społeczeństwie - mówi Patryk Tomiczek, współorganizator imprezy.

  W środę na całym świecie obchodzono Dzień Filmu Animowanego. Przegląd doskonale wpisuje się w wiele przedsięwzięć upowszechniających tzw. polską szkołą animacji.

  Filmowe projekcje to również spotkania z literaturą, bowiem część z prezentowanych produkcji oparta została na klasycznych utworach literackich. Zobaczyć można ekranizacje utworów Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Janusza Korczaka, czy Marii Konopnickiej.

  Pokazy filmowe poprzedzone są prelekcjami o filmie. Program został tak, aby zainteresować nawet najmłodsze dzieci. - Zapraszamy wszystkich przedszkolaków oraz dzieci wczesnoszkolne (klasy I-III) z terenów całego województwa - dodaje Tomiczek.

  Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Inicjatywa.

  Terminarz:
  Kinoteatr Rialto Katowice 26-28.10
  Kino Tęcza Siemianowice Śląskie 4-6.11
  Ośrodek Kultury Filmowej Częstochowa 18-20.11
  Kino Piast Cieszyn 24-26.11
  Kino Amok Gliwice 1-4.12
  BCKino Bytom 9-11.12

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama