Kwiaty na grobach poległych w Częstochowie

  Kwiaty na grobach poległych w Częstochowie

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jak co roku z okazji Wszystkich Świętych władze województwa śląskiego, powiatu częstochowskiego, miasta Częstochowy, szefowie służb mundurowych (policji, straży pożarnej, wojska, straży miejskiej) oraz kombatanci oddali hołd bojownikom o niepodległość i suwerenność Polski.
  W imieniu władz naszego powiatu wiązanki kwiatów na Cmentarzu Wojennym w Olsztynie, na Grobie Nieznanego Żołnierza i przy Pomniku ks. Jerzego Popiełuszki w Al. Sienkiewicza w Częstochowie złożyli: członek Zarządu Powiatu Jan Miarzyński i sekretarz powiatu Leonard Krawczyk. Modlitwę w miejscach pamięci narodowej odprawił poprowadził ks. gen. Stanisław Rozpondek.

  Kwiaty złożone przez pierwszego wicewojewodę śląskiego Stanisława Dąbrowę, członka Zarządu Województwa Śląskiego Mariusza Kleszczewskiego oraz towarzyszące im osoby pojawiły się także na grobach Powstańców Styczniowych z 1863 r., a pod Pomnikiem Ofiar Katynie, na zbiorowej mogile wojennej żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 r. oraz na 6 zbiorowych mogiłach ofiar terroru hitlerowskiego poległych w latach 1939 - 1944 (cmentarz Kule).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama