Prezydent Rudy Śląskiej chce wyrzucić dyrektorkę MOPS

  Prezydent Rudy Śląskiej chce wyrzucić dyrektorkę MOPS

  Sławomir Cichy, Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ponad stu pracowników MOPS-u w Rudzie Śląskiej przyszło na sesję Rady Miasta, by przekonać prezydenta do zmiany decyzji związanej z odwołaniem Grażyny Dziedzic ze stanowiska dyrektora tej placówki.
  Powodem decyzji którą prezydent Andrzej Stania podjął 27 października miała być utrata zaufania do podwładnej i sygnały o mobbingu wobec pracowników, którego miała się dopuścić.

  Tymczasem w obronie dyrektorki stanęli nie tylko pracownicy MOPS, których ponad dziewięćdziesiąt procent podpisało petycję do głowy miasta z prośbą o zmianę decyzji, ale także wszyscy radni bez względu na opcję polityczną jaką reprezentują. W stanowisku Komisji Zdrowia, która zebrała się w tej sprawie, padają wyraźne stwierdzenia, że decyzja prezydenta jest zła i o tym, że zdaniem radnych powinien ją zmienić. W obronie dyrektor stanęły również organizacje społeczne, stowarzyszenia, kuratorzy, domy pomocy działające w ramach Caritas nie tylko z Rudy Śląskiej ale i województwa.


  Zdaniem radnych ironią jest fakt, że w dniu zwolnienia dyrektorka otrzymała pismo pochwalne od wojewody i z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

  Prezydent Rudy Śląskiej Andrzej Stania powiedział nam po wysłuchaniu argumentów przemawiających za przywróceniem Grażyny Dziedzic, że rozważy taką decyzję, być może jeszcze dzisiaj. W kilka godzin później zmienił zdanie twierdząc, że daje sobie na podjęcie decyzji tydzień.

  Grażyna Dziedzic w 1996 roku została zastępcą dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej. W 1999 roku otrzymała pierwszą nagrodę Wojewody Śląskiego i Marszałka Śląskiego za Miejski Program Pomocy Społecznej na lata 1999-2002, zaś rok później II nagrodę za projekt Miasto Przyjazne Osobom Niepełnosprawnym. Obejmował on m.in. utworzenie sieci Świetlic Socjoterapeutycznych prowadzonych przez różne podmioty oraz Świetlandii - imprezy integrującej. Zorganizowała również Grupy Wsparcia i szkolenia dla rodzin zastępczych oraz ich wychowanków. Propagowała tworzenie mieszkań rodzinkowych dla usamodzielnianych wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzin zastępczych w różnych dzielnicach Rudy Śląskiej, za co w 2001 roku otrzymała wyróżnienie Ministra Edukacji. W 2003 roku awansowała na dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej. Na tym stanowisku zajmowała się opracowaniem i uchwaleniem Miejskiej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych. W 2005 roku Minister Polityki Społecznej przyznał jej nagrodę za Świetlandię - Festiwal Świetlic Socjoterapeutycznych i Środowiskowych. W 2006 roku otrzymała tytuł Przyjaciel rodziny z fundacji Ernst &Young. W Kapitule Orderu uśmiechu jest wniosek dzieci z Rudy Śląskiej o przyznanie jej tego odznaczenia.

  - Oglądałam relację z sesji RM w domu dzięki internetowi. Nie czuję się winna, wszystko co robiłam, robiłam dla ludzi. Jestem wdzięczna swoim pracownikom że mnie wsparli. Ich odwaga jest niesamowita - powiedziała nam Grażyna Dziedzic.

  Czytaj także

   Komentarze (11)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wstyd mi

   typ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 9

   Wyrzucić dyrektora, który jest wzorem dla kraju! Cudza krzywda nie przynosi szczęścia. Takie rzeczy z a w s z e w jakieś sposób się zemszczą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   największe lesery są zadowolone

   ar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 23

   by myślą, że po zmianie dyrekcji nie trzeba będzie pracować. I tu się mylą, bo nowa miotła dobrze zamiata.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to przykre, że ktoś potrafi

   róg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 26

   poświęcić kogoś by osiągnąć własne cele. Takie postepowanie nie przyniesie szczęscia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szkoda jej

   cv (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 25

   żadko zdartza się dyrektor tak bardzo uwarunkowany na krzywdę dziecka, krzywdę podopiecznego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   uwaga na Łysego

   ksiaze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 21

   Łysy, zostałeś rozpracowany! Jak podaje inne forum (GW) jesteś podobno synalkiem Dziedzic.

   To Ci coś powiem. Uważaj na mamuśkę, żeby Ci mieszkania nie zalała łzami. Ogólnie znane jest jej...rozwiń całość

   Łysy, zostałeś rozpracowany! Jak podaje inne forum (GW) jesteś podobno synalkiem Dziedzic.

   To Ci coś powiem. Uważaj na mamuśkę, żeby Ci mieszkania nie zalała łzami. Ogólnie znane jest jej rozchwianie emocjonalne i ciągłe zażywanie leków uspokajających i mierzenie ciśnienia w pracy. Raz jest dobra, raz zła. I tak co 10 minut! Szału można czasami dostać!!! a hasło: jesteś grzeczny to dostaniesz mnie kiedyś rowaliło...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lepiej późno...

   alojz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 38

   NARESZCIE! O pani Grażynie D. można by napisać wiele, niekoniecznie dobrze. To co działo się w sprawie petycji prawdopodobnie oprze się o prokuraturę. Kwestię zmiennika pozostawiam bez komentarza.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dla gościa

   Łysy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 10

   ty chyba nie wiesz o czym piszesz?! Twoje opinie na ten temat na wszystkich forach dot. powyższego tematu są żałosne i małostkowe. Ciągle piszesz o caritasie i jakiś imprezkach! co sie stało ze...rozwiń całość

   ty chyba nie wiesz o czym piszesz?! Twoje opinie na ten temat na wszystkich forach dot. powyższego tematu są żałosne i małostkowe. Ciągle piszesz o caritasie i jakiś imprezkach! co sie stało ze jestes taka zła? Nie zaprosili cie na "domniemaną imprezkę" czy skrzywdzili, w twoim mniemaniu, "małą biedną dziewczynkę" w inny sposób i teraz się mścisz? Ty masz widocznie zatarg z Caritasem a nie z Panią Dziedzic i z jakiś niezrozumiałych przyczyn wyładowujesz swoja flustrację na tej osobie. Chyba mała wizyta u specjalisty mogła by ci pomóc... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mobing?

   behemot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 29

   Jeśli był mobing, to dlaczego tylu pracowników walczy? Coś tu nier gra.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nowy lepszy?

   mru (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 8

   sprawdż sobie czemu go zwolnili z DPS w Orzegowie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak zmieniać to na lepsze

   buuu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 32

   a czy w tym przypadku by tak było? Watpię. Wspieranie takich ludzi przynosi korzyści ludziom, miastu...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama