Wisła, Istebna: Remont drogi na Kubalonkę potrwa do wiosny

Wisła, Istebna: Remont drogi na Kubalonkę potrwa do wiosny

Łukasz Klimaniec

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Nie udało się w terminie zakończyć budowy górnego odcinka drogi z Wisły Głębce na Kubalonkę. Prace miały zakończyć się dzisiaj, ale z powodu złej pogody inwestycja zostanie dokończona wiosną przyszłego roku. Jednak dojazd drogą wojewódzką z Wisły Głębce na Kubalonkę ma być możliwy.
- Planujemy otworzyć drogę po 15 listopada - wyjaśnia Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Pacer przypomina, że kiepska pogoda i trudny teren nie sprzyjały inwestycji i spowodoway opóźnienia prowadzonych robót.

Drogowcom pozostało jeszcze nałożenie na drogę czterocentymetrowej tzw. warstwy ścieralnej, ale te prace wymagają określonych warunków pogodowych - dodatniej temperatury (powyżej 10 stopni Celsjusza) i braku opadów.


Dlatego niewykluczone, że końcowe prace zostaną przeprowadzone na wiosnę przyszłego roku. Rzecznik ZDW w Katowicach podkreśla, że droga, choć niedokończona, będzie dostępna dla wszystkich pojazdów, bez względu na ich tonaż. Ale ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Wydział Komunikacji i Transportu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Dla mieszkańców Trójwsi Beskidzkiej otwarcie drogi z Wisły Głębce na Kubalonkę ma kluczowe znaczenie nikt nie wyobraża sobie zimą jazdy wąską i stromą drogą obok Zameczku Prezydenckiego, jak prowadzi objazd.

Droga jest remontowana od maja. Drogowcy musieli zbudować ją niemal od nowa m.in. umocnić skarpy, wykonać kanalizację i przebudować skrzyżowanie na Kubalonce.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
remont drogi na Kubalonmkę.

manczad@vp.pl (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 20

wczoraj jechalem tamtędy i widzialem skrzyżowanie na Kubalince. podziwiam ogrom pracym jaki został wykonany na tym odcinku drogi. jResztę ocenię, jak juz będzie otwarta. Jeżeli cala ta droga...rozwiń całość

wczoraj jechalem tamtędy i widzialem skrzyżowanie na Kubalince. podziwiam ogrom pracym jaki został wykonany na tym odcinku drogi. jResztę ocenię, jak juz będzie otwarta. Jeżeli cala ta droga droga została wykonana w ten sposób, to gratuluję!. Pochodzę z tamtych stron, więc wiem, jak było na Kubalonce i zimą na tejże drodze. chylę czoła przed budowniczymi!zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo