W Będzinie będzie

  W Będzinie będzie konserwator zabytków

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Powiat będziński od przyszłego roku będzie miał własnego konserwatora zabytków i zajmie się opieką nad historycznymi obiektami na swoim terenie.
  Już we wrześniu br., po rozmowie z Adamem Lazarem, starostą będzińskim, Barbara Klajmon, śląski wojewódzki konserwator zabytków, wystąpiła z propozycją przekazania powiatowi będzińskiemu niektórych zadań z zakresu ochrony zabytków. Jak podkreślała umożliwi to dokładniejszy nadzór konserwatorski nad planowanymi i realizowanymi inwestycjami oraz przyspieszy podejmowanie decyzji.

  - Zadania, które przejmiemy, będą dotyczyć m.in. uzgadniania pozwoleń na budowę w stosunku do obiektów objętych ochroną konserwatorską, a nie wpisanymi do rejestru zabytków i prowadzenia badań zabytków. Będziemy przyjmować zawiadomienia o odkryciach przedmiotów, co do których istnieje przypuszczenie, że mają historyczną wartość - wylicza Piotr Dudała ze Starostwa Powiatowego. Zasady współpracy określi porozumienie pomiędzy wojewodą śląskim a powiatem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama