Ważne
  Paulińskie krypty na Jasnej Górze otwarte

  Paulińskie krypty na Jasnej Górze otwarte

  JS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jak co roku z okazji Wszystkich Świętych otwarto kryptę pod kaplicą Cudownego Obrazu. Codziennie (do 8 listopada) w godzinach otwarcia klasztoru dla pielgrzymów i turystów można zejść do krypty. Są tam w specjalnych niszach trumny i urny z prochami ojców paulinów.
  W krypcie jest 36 nisz grobowych, w których podczas specjalnego nabożeństwa żałobnego, 13 października 1836 r. złożono we wspólnym grobie prochy tych którzy chcieli być startymi na proch tam, gdzie przez całe życie służyli.

  W niszy Kaplicy Matki Bożej, za szkłem jest urna z prochami obrońcy Jasnej Góry, ojca Augustyna Kordeckiego.

  W dwóch kaplicach przy Bazylice Jasnogórskiej są sarkofagi wojewody rawskiego Stanisława Jabłonowskiego i rodziny Denhoffów. Denhoffowie pochowani są także pod kaplicą św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Tam też znajdują się trumny kilku paulinów.

  W krypcie od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku nie odbywają się pochówki. Paulini są chowani na cmentarzu św. Rocha. Jak co roku z okazji Wszystkich Świętych otwarto kryptę pod kaplicą Cudownego Obrazu. Codziennie (do 8 listopada) w godzinach otwarcia klasztoru dla pielgrzymów i turystów można zejść do krypty. Są tam w specjalnych niszach trumny i urny z prochami ojców paulinów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama