Bielsko-Biała: Święci przeszli ulicami

  Bielsko-Biała: Święci przeszli ulicami

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Korowód świętych, niezwykła procesja z relikwiami osób wyniesionych na ołtarze, przeszła w sobotni wieczór ulicami Bielska-Białej. Szczątki świętych nieśli przedstawiciele parafii diecezji bielsko-żywieckiej ubrani w stroje z epoki, w jakiej żyli ich święci patronowie. I talk w korowodzie szli św. Kinga, św. Teresa, św. Barbara, czy św. Maksymilian Kolbe.
  Procesję po raz trzeci organizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej.

  - Korowód świętych to szczególne nabożeństwo ku czci świętych. Staramy się zebrać jak najwięcej relikwii z naszej diecezji. W dniu, gdy świat żyje halloween i sprawami związanymi z okultyzmem, chcemy przypomnieć ludziom o pozytywnych przykładach. Pokazać, że byli tacy ludzie jak św. Barbara czy błogosławiona Karolina. To święci, z których można brać dobry przykład - tłumaczył Piotr Kozieł, prezes KSM diecezji bielsko-żywieckiej.

  Korowód rozpoczął się od prezentacji relikwii i życiorysów świętych w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Po modlitwie różańcowej prawie dwieście osób przeszło w korowodzie z pochodniami do katedry pw. św. Mikołaja. Niesiono ponad trzydzieści relikwii m.in. św. Franciszka, św. Jana Nepomucena, św. Jana Vianney i św. Jana Kantego.

  - Dla ludzi wierzących korowód to manifestacja wiary w świętość, jako nadrzędny i ostateczny cel naszego życia - podkreślił ks. Piotr Bączek, asystent diecezjalnego KSM. - To wzywanie, by ludzie nie rezygnowali ze świętości tak łatwo. Aby nie tłumaczyli sobie, że żyjemy w czasach, gdzie trudno być święty. Każde czasy mają swe problemy. Święci to nasi przewodnicy, którzy wyznaczali nam drogę.

  Hasłem tegorocznego korowodu było zdanie Gdzie życie jest święte, tam życie ma wartość. Korowód wpisywał się w program roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce Otoczmy troską życie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re

   ktoś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 13

   Tylko wyjątkowo pusty człowiek bez autorytetu może napisać taki komentarz. Obudź się! Bo w świecie w jakim żyjemy to bez Boga będziesz zupełnie sam...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Parady.

   kaktusnadłoni (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

   Jedni uczestniczyli kiedyś w pochodach pierwszomajowych, inni preferują parady wolności. Są też tacy co uwielbiają procesje.
   Parady i korowody, świętych i nieświętych, uatrakcyjniają ulice naszych...rozwiń całość

   Jedni uczestniczyli kiedyś w pochodach pierwszomajowych, inni preferują parady wolności. Są też tacy co uwielbiają procesje.
   Parady i korowody, świętych i nieświętych, uatrakcyjniają ulice naszych miast. Rzecz w tym by jedni drugim nie przeszkadzali.
   P.S.
   Dużo było widzów?
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama