Dane z komórki usuń SMS-em

Dane z komórki usuń SMS-em

Aldona Minorczyk-Cichy

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

SMS-em skasujesz dane ze skradzionej lub zgubionej komórki. Na razie ta usługa jest dostępna w Smartfonach, ale trwają prace nad rozszerzeniem jej na inne modele telefonów.
Autorami tej metody są specjaliści informatyki śledczej z Kroll Ontrack. Oddział tej amerykańskiej firmy i najnowocześniejsze laboratorium informatyczne w Europie Środkowej są w Katowicach.

- Po wysłaniu komendy kasowania danych ich odtworzenie nie jest już możliwe przy użyciu żadnego narzędzia, nawet w specjalnym laboratorium. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie informacje zapisane na urządzeniu zostają nadpisane przy użyciu specjalnego algorytmu i po tej operacji w Smartfonie pozostaje jedynie zainstalowany w nim oryginalnie system operacyjny - mówi Paweł Odor, główny specjalista Kroll Ontrack.


Na kilku milionach telefonów komórkowych Polacy przechowują numery telefonów, dokumenty firmowe, a nawet hasła dostępu do kont i PIN-y do kart płatniczych. Utrata takiego aparatu oznacza poważne niebezpieczeństwo. Teraz wykasować dane będzie można przez wysłanie SMS-a. Trzeba tylko zainstalować program.

- Umożliwienie zdalnego usuwania danych za pomocą Ontrack Eraser Mobile z pewnością pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo danych każdej firmy - podkreśla Paweł Odor. Podczas kasowania niszczona jest zawartość pamięci wewnętrznej telefonu, dane przechowywane na karcie pamięci i na karcie SIM. Jest to proces nieodwracalny.

Według statystyk policyjnych, w Polsce co roku ginie kilkanaście tysięcy telefonów. Nowy program do kasowania danych jest dostępny dla aparatów działających w oparciu o platformę Symbian oraz system Windows Mobile, a wśród nich m.in. marki HTC, Nokia, Samsung, Sony Erickson, Toshiba i Vodafone.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo