Ważne
  Dwóch chętnych na PEC w Rudzie Śląskiej

  Dwóch chętnych na PEC w Rudzie Śląskiej

  AW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tylko czeski koncern CEZ (właściciel m.in. chorzowskiej elektrociepłowni Elcho) i rudzka Carbo-Energia przedstawiły gminie swoje wiążące oferty kupna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej.
  Z zamiarów nabycia udziałów PEC-u wycofały się dwie inne firmy: Fortum Power and Heat Polska z Wrocławia oraz SFW Energia z Gliwic. Wrocławska firma potrzebowała więcej czasu na zbadania sytuacji finansowo-prawnej spółki, a Energia nawet do takich badań nie przystąpiła.

  Przypomnijmy, że w lipcu władze Rudy Śląskiej postawiły sprzedać PEC, ponieważ sytuacja finansowa gminnej spółki, daleka jest od zadowalającej. Bez dopływu kapitału grozi jej upadłość, a miasta nie stać na konieczne kilkudziesięciomilionowe inwestycje i modernizacje.

  Oferty kupna zawierają nie tylko cenę za udziały, ale także propozycje pakietów: inwestycyjnego, socjalnego i z zakresu ochrony środowiska. Oceną tych ofert zajmie się teraz powołany przez prezydenta miasta zespół ds. negocjacji, w którego skład weszli urzędnicy, prawnicy i radni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama