Dwóch chętnych na PEC w Rudzie Śląskiej

Dwóch chętnych na PEC w Rudzie Śląskiej

AW

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Tylko czeski koncern CEZ (właściciel m.in. chorzowskiej elektrociepłowni Elcho) i rudzka Carbo-Energia przedstawiły gminie swoje wiążące oferty kupna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej.
Z zamiarów nabycia udziałów PEC-u wycofały się dwie inne firmy: Fortum Power and Heat Polska z Wrocławia oraz SFW Energia z Gliwic. Wrocławska firma potrzebowała więcej czasu na zbadania sytuacji finansowo-prawnej spółki, a Energia nawet do takich badań nie przystąpiła.

Przypomnijmy, że w lipcu władze Rudy Śląskiej postawiły sprzedać PEC, ponieważ sytuacja finansowa gminnej spółki, daleka jest od zadowalającej. Bez dopływu kapitału grozi jej upadłość, a miasta nie stać na konieczne kilkudziesięciomilionowe inwestycje i modernizacje.

Oferty kupna zawierają nie tylko cenę za udziały, ale także propozycje pakietów: inwestycyjnego, socjalnego i z zakresu ochrony środowiska. Oceną tych ofert zajmie się teraz powołany przez prezydenta miasta zespół ds. negocjacji, w którego skład weszli urzędnicy, prawnicy i radni.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo