Wkrótce piszemy Dyktando 2009. Zarejestruj się!

Wkrótce piszemy Dyktando 2009. Zarejestruj się!

PS

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Ruszyła rejestracja na Dyktando 2009 przez komunikator Gadu-Gadu. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w ogólnopolskim Dyktandzie 2009 przez komunikator Gadu-Gadu mogą się już rejestrować.
Jeden z największych sprawdzianów polszczyzny odbędzie się już 22 listopada, w niedzielę, o godzinie 11.00.

Równocześnie z internautami tekst Dyktanda 2009, przygotowanego przez Radę Języka Polskiego, napisze około tysiąca śmiałków w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, a przed komputerami - za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu - tysiące Polaków w kraju i za granicą.
Aby zarejestrować się jako uczestnik dyktanda internetowego, wystarczy na numer Gadu-Gadu 8899 wysłać komunikat: PISZĘ DYKTANDO.


Profesorowie Jerzy Bralczyk i Andrzej Markowski z Rady Języka Polskiego, którzy przygotowują tekst tegorocznego dyktanda, nie chcą jeszcze zdradzać szczegółów. Tekst dyktanda pozostanie ściśle tajny aż do ostatnich chwil przed dyktandem. - Będzie krótkie, zwarte, a gotowe jeszcze nie jest - mówił prof. Andrzej Markowski podczas konferencji prasowej w Katowicach, informującej o Dyktandzie 2009.

Dyktando katowickie ma już ponad 20-letnią tradycję. Po raz pierwszy zorganizowane zostało 22 lata temu, a jego pomysłodawczynią jest Senator RP Krystyna Bochenek. Podczas kilkunastu edycji Dyktanda swoich sił próbowało wielu aktorów, piosenkarzy i artystów. W tym roku gośćmi specjalnymi największej językowej imprezy w kraju będą prezydenci miast.

Dzięki Internetowi, Gadu-Gadu i nowoczesnej technologii, ogólnopolskie dyktando może w tym roku napisać każdy Polak. Tysiące internautów spróbuje swoich sił w tym samym momencie, pisząc trudny tekst, przygotowany i czytany przez wybitnych profesorów. Wielu osobom przypomną się uczniowskie lata i dyktanda pisane w szkolnej ławce.

Oprócz znajomości zasad ortografii i interpunkcji uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnością sprawnego pisania na klawiaturze. Udział w językowej rywalizacji może wziąć każdy, kto posiada numer GG, dostęp do Internetu i najnowszą wersję komunikatora GG10. Tę będzie można już wkrótce pobrać ze strony internetowej Dyktanda 2009 www.internetowe.dyktando.info.pl. Aby uniemożliwić ściąganie i dać wszystkim równe szanse, w komunikatorze GG10 na czas dyktanda zostanie wyłączony słownik.

W poprzednich edycjach Dyktanda przez GG (dawniej: Gadu-Dyktanda) wzięło udział kilkanaście tysięcy zarejestrowanych internautów.

W jaki sposób przystąpić do Dyktanda 2009 przez komunikator Gadu-Gadu?
Aby wziąć udział w największym internetowym sprawdzianie z polszczyzny, należy:
1. Posiadać nr komunikatora Gadu-Gadu (GG)
2. Pobrać najnowszą wersję komunikatora Gadu-Gadu 10, dostępną już w najbliższych dniach na stronach: www.internetowe.dyktando.info.pl i www.gg10.pl lub http://komunikator.gadu-gadu.pl
3. Zarejestrować się, wysyłając wiadomość tekstową GG na numer GG 8899 o treści: PISZĘ DYKTANDO. Rejestracja trwać będzie do ostatnich minut przed dyktandem.
4. Włączyć w dniu dyktanda - 22 listopada przed godziną 11.00 - radio internetowe OPEN.FM na kanale Dyktando (radio jest dostępne prosto z komunikatora Gadu-Gadu lub www.OPEN.FM). Tekst dyktanda będzie transmitowany na żywo z Katowic o godzinie 11.00 w dniu 22 listopada.
5. Wysyłać napisane zdania dyktanda na nr GG:8899

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
jak

p.m (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 92 / 79

jak

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
jak

p.m (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 75 / 78

jak

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo