Mieszkańcy Rudy już mogą się starać o zwrot za karty...

  Mieszkańcy Rudy już mogą się starać o zwrot za karty pojazdów

  Agnieszka Widera

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dobra wiadomość dla rudzian, którzy od lipca 2003 roku do kwietnia 2006 r. zapłacili za wydanie karty pojazdu aż 500 zł. Osoby te mogą ubiegać się w Urzędzie Miasta o zwrot nadpłaty.
  - Wystarczy złożyć u nas odpowiedni wniosek (dostępny w wydziale lub na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta). Wypłata różnicy, czyli 425 złotych nastąpi do trzech miesięcy od złożenia wniosku - tłumaczy Stanisława Szuchaja, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

  Minister Transportu i Budownictwa obniżył bowiem w 2006 r. opłatę za wydanie karty pojazdu do 75 zł. Do tej pory jednak rudzianie roszczeń o zwrot nadpłaty mogli dochodzić jedynie przed sądem.
  - Przepisy nie obligują gmin do zwrotu tych pieniędzy. Po przeanalizowaniu swojej sytuacji finansowej, jedne miasta wcześniej jak np. Piekary Śląskie przeprowadzały akcję ze zwrotami, inne nadal decyzji w tym temacie nie podjęły - kontynuuje Szuchaja.

  W Rudzie Śląskiej wnioski o zwrot nadpłat przyjmowane będą do końca marca przyszłego roku. Składać mogą je również ci, którzy w międzyczasie samochód z drogą kartą pojazdu sprzedali. W sumie spodziewanych jest około 2 tysięcy wniosków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama