Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod hasłem Bytom z...

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod hasłem Bytom z szuflady

Beata Sypuła

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

36 klatek odeszło już do lamusa, podobnie jak samodzielne wywoływanie zdjęć czy robienie odbitek. Radzieckie Zenity i Smieny zastąpiły aparaty cyfrowe, a albumy z fotografiami pokryły się kurzem. Właśnie dlatego ogłoszono konkurs pt. Bytom z szuflady. W piątek rozstrzygnięcie.
Historię słynnego bytomskiego lwa udało się odtworzyć tylko dlatego, że został uwieczniony na fotografiach przez mieszkańców. Dziś już filmy z 36 klatkami odeszły do lamusa, podobnie jak samodzielne wywoływanie zdjęć czy robienie odbitek. Radzieckie Zenity i Smieny zostały wyparte przez aparaty cyfrowe, a albumy z fotografiami pokryły się kurzem. Właśnie dlatego ogłoszono konkurs pt. Bytom z szuflady.


- W szufladach niejednego domu zalegają uwiecznione na zdjęciach chwile. Chwile i miejsca. Dzięki fotografiom można zobaczyć, jak Bytom zmieniał się na przestrzeni lat i próbować przywrócić miejscom ich dawny wygląd - mówi Katarzyna Krzemińska-Kruczek, rzeczniczka Urzędu Miasta w Bytomiu.

Podaje wymowny przykład: historię rzeźby bytomskiego lwa sprzed dwóch lat. Dzięki zgromadzonym przez bytomian zdjęciom pomnika z czasów, gdy cieszył oczy odwiedzających m.in. Park Miejski, udało się wiernie odtworzyć jego dzieje i uatrakcyjnić, wydaną na cześć jego powrotu do Bytomia, publikację poświęconą jego historii.

Przypomnijmy: Urząd Miejski zbierał fotografie Bytomia zrobione co najmniej dwadzieścia lat temu. Teraz czas na ich pokazanie i nagrodzenie uczestników. W piątek nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Spotkanie połączone będzie z otwarciem okolicznościowej wystawy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo