Bielsko-Biała: Policja odzyskała skradzione laptopy

Bielsko-Biała: Policja odzyskała skradzione laptopy

RP

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Policjanci z bielskiego oddziału prewencji zatrzymali 32-letniego bielszczanina i jego 57-letniego wspólnika, podejrzanych o paserstwo skradzionych laptopów o wartości blisko 33 tys. zł. Za przestępstwo to grozi im 5 lat więzienia.
Podejrzenie policjantów patrolujących nocą bielską ulicę Inwalidów wzbudziło dwóch mężczyzn, którzy przenosili ciężkie torby. Na widok patrolu mężczyźni przyspieszyli kroku i wyraźnie starali się uniknąć kontroli. Okazało się, że nie bez przyczyny. W czasie przeszukania zawartości ich bagaży policjanci odnaleźli 11 laptopów. Po sprawdzeniu sprzętu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że został on skradziony nocą z 27/28 października br.
z komisu przy ulicy Mickiewicza. Wówczas łupem włamywaczy, którzy przedostali się do komisu po wyważeniu zamków w drzwiach wejściowych, padło 19 laptopów, zasilacze oraz gotówka w kwocie 1300 zł.

Pozostałe laptopy policjanci odnaleźli w czasie przeszukania mieszkania młodszego ze sprawców. Zatrzymani mężczyźni tłumaczyli się, że w centrum miasta zaczepił ich nieznajomy, który poprosił o pomoc w przeniesieniu bagażu i przechowaniu go w mieszkaniu jednego z nich. W zamian za pomoc obiecał im pieniądze na alkohol. Policjanci ustalają, czy zatrzymani mają związek z włamaniem i weryfikują podaną przez nich wersję zdarzenia. W przeszłości obaj sprawcy byli karani za kradzieże i włamania. Za paserstwo skradzionego sprzętu grozi im 5 lat więzienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
baza rzeczy skradzionych

Helma (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

Mi niestety skradziono komputer i Policja umożyła śledztwo. Komputer dodałam do bazy rzeczy skradzionych, która mieści się pod adresem http://www.skradzione.com.pl. Mam nadzieję że go odzyskam bo...rozwiń całość

Mi niestety skradziono komputer i Policja umożyła śledztwo. Komputer dodałam do bazy rzeczy skradzionych, która mieści się pod adresem http://www.skradzione.com.pl. Mam nadzieję że go odzyskam bo mam tam bardzo ważne rzeczy do szkołyzwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo