Fatalna wiadomość! Rusza druga fala zwolnień

Fatalna wiadomość! Rusza druga fala zwolnień

Michał Wroński

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Pogłoski o końcu kryzysu okazały się przedwczesne. Bezrobocie znowu rośnie, pracodawcy z żelazną konsekwencją realizują zapowiadane zwolnienia, a eksperci przestrzegają, iż sytuacja nie poprawi się przez co najmniej kilka miesięcy.
Najnowsze dane na temat sytuacji na rynku pracy w regionie rozwiały nadzieje na odwrócenie negatywnego trendu, zapoczątkowanego rok temu. We wrześniu do pośredniaków trafiło blisko 33,4 tysiąca nowych bezrobotnych. To rekord. Z kolei łączna liczba pozostających bez pracy sięgnęła niemal 154 tysięcy osób. To prawie tyle, ile w najgorszym od początku kryzysu marcu. Wszystko wskazuje, że w październiku ten fatalny trend utrzymał się - pracodawcy z całego regionu deklarowali zamiar zwolnienia blisko tysiąca osób i wiele wskazuje na to, że słowa dotrzymali (oficjalne dane za ten miesiąc będą gotowe za tydzień).


- Zgłoszone we wrześniu zwolnienia są realizowane w stu procentach- mówi Joanna Adamczyk, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej, gdzie zagrożonych było ponad 140 miejsc pracy.

Marnym pocieszeniem jest fakt, iż podobny skok bezrobocia widać także w innym regionach kraju. Co do jego przyczyn zdania są podzielone. Większość ekspertów twierdzi jednak, iż to efekt zakończenia prac sezonowych.

- Do tej pory równoważyły one wpływ obywającej się w dużych zakładach restrukturyzacji. Teraz roboty sezonowe ustały, ale restrukturyzacja trwa. Co więcej, w wielu przypadkach będzie jeszcze kontynuowana, a to oznacza dalszy wzrost bezrobocia - tłumaczy Mieczysław Bąk, zastępca sekretarza generalnego Krajowej Izby Gospodarczej.
1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zwolnienia na zywiecczyznie

szymonflaka.pl (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

jako uzupelnienie polecam link
http://www.szymonflaka.pl/blog.php?post_id=19

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo