Sosnowiec: Miasto bardziej akademickie

  Sosnowiec: Miasto bardziej akademickie

  CIS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już tylko podpisu pod wnioskiem o pozwolenie na budowę brakuje, by rozpoczął się drugi etap rozbudowy kampusu sosnowieckiej farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
  - Projekt budowlany kampusu Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej jest gotowy. Kiedy Urząd Miasta wyda pozwolenie na budowę kompleksu składającego się z budynku naukowo-dydaktycznego, sali audytoryjnej oraz przewiązki łączącej je z obecną siedzibą, ogłosimy przetarg na wykonawcę inwestycji - mówi prof. Krystyna Olczyk, prorektor ds. studiów podyplomowych, a wcześniej przez dwie kadencje dziekan sosnowieckiego wydziału, dzięki której inwestycja doszła do skutku.

  Nowy, czteropiętrowy budynek wraz z aulą i przewiązką łączącą segmenty, to ponad 5,5 tys. m kw. powierzchni. Koszt inwestycji to ok. 32 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama