Żory: Mieszkańcy dostali odblaskowe torby

  Żory: Mieszkańcy dostali odblaskowe torby

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  700 odblaskowych ekologicznych toreb trafiło wczoraj do rąk mieszkańców Żor. To już kolejna policyjna akcja, w ramach trwającej kampanii 2009 ROK PIESZEGO. Stróżom prawa pomagali uczniowie liceum z klasy o profilu policyjnym.
  Uczniowie klasy o profilu policyjnym z Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Herberta w Żorach wyruszyli wczoraj w towarzystwie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w rejon przejść dla pieszych i supermarketów. Tam wręczali mieszkańcom odblaskowe torby z ekologicznego materiału i logo kampanii 2009 ROK PIESZEGO. Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto w Żorach zakupiło 1000 takich toreb, przekazując je kilka dni temu żorskim policjantom. Kampania skierowana jest do osób powyżej 41 roku życia, gdyż jak wynika z danych statystycznych, na Śląsku to właśnie z tej grupy osób ofiary wypadków drogowych stanowią największy, bo sięgający aż 77 proc., odsetek.

  W tym samym czasie pozostali policjanci drogówki prowadzili działania Piesi, skierowane wobec niechronionych użytkowników ruchu drogowego. Celem kolejnej cyklicznej akcji było uświadomienie pieszym uczestnikom ruchu drogowego zagrożeń, jakie za sobą niesie nieostrożne poruszanie się po drogach i w ich rejonie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama