Teraz bez przesiadki na narty w Beskidy

Teraz bez przesiadki na narty w Beskidy

Wanda Then

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Gminy Beskidzkiej Piątki mogą się pochwalić kolejnym promocyjnym sukcesem. Po raz pierwszy jej miasta - Ustroń, Wisła, Szczyrk - będą miały bezpośrednie połączenie autokarowe z Warszawą. W sytuacji, gdy nawet z Bielska do stolicy i z powrotem wcale nie tak łatwo się dostać, to duża sprawa dla mieszkańców i turystów. Połączenie, obsługiwane będzie przez PPKS w Warszawie i PKS Radom.
- Nowa linia miała ruszyć już latem, ale nie udało się. Cieszymy się jednak, że stanie się to zimą, gdy ściągają do nas rzesze narciarzy. O skomunikowanie połączenia z pozostałymi miejscowościami Beskidzkiej Piątki, czyli Brenną i Istebną, zadbamy już we własnym zakresie - zapewnia burmistrz Wisły, Andrzej Molin.

Od 15 grudnia pasażerowie będą mieli do wyboru dwa kursy z Warszawy w Beskidy i dwa powrotne. Jeden w ciągu dnia i jeden nocny. Po drodze autokary będą zatrzymywać się m.in. w Radomiu, Kielcach, Katowicach i Bielsku. Linia obsługiwana będzie przez komfortowe autobusy Scania, a pasażerowie będą mogli obejrzeć film o atrakcjach turystycznych Beskidu Śląskiego oraz materiały promocyjne gmin Beskidzkiej Piątki.


- Od dłuższego czasu angażujemy się w promocję polskich miejscowości turystycznych. Współpracujemy z Polską Organizacją Turystyczną. Chcemy propagować wiedzę o lokalnych atrakcjach i zapewnić dojazd w komfortowych warunkach - mówi Piotr Grzegorczyk, dyrektor PPKS w Warszawie. - To znakomicie, że teraz w ofercie będziemy mieli również miasta Beskidzkiej Piątki, rejon Beskidu Śląskiego z jego wspaniałymi krajobrazami i doskonałą bazą turystyczną.

Duże znaczenie ma również fakt, że bilet z Warszawy do Szczyrku kosztował będzie 54 zł, znacznie mniej niż za przejazd PKP z Warszawy do Bielska, gdzie trzeba martwić się o dalszy etap podróży.

- Rówież turyści, z Katowic, którzy chcą w Beskidy przyjechać na narty, mogą wsiąść w autobus i przyjechać do Szczyrku bez przesiadki - podkreśla Sabina Bugaj, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury Promocji i Informacji w Szczyrku.

Jak zapewnił nas Jacek Kufel z Informacji Turystycznej w Szczyrku, zainteresowanie turystów bezpośrednim dojazdem do gmin Beskidzkiej Piątki jest bardzo duże. Świadczą o tym chociażby mocno obciążone kursy sezonowe prywatnych przewoźników.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo